Sağlık Kitapları

Ebeveyn Dili PDF indir

Ebeveyn Dili PDF indir, e-kitap sitemizde Ebeveyn Dili kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jennifer Lehr tarafından kaleme alınan Ebeveyn Dili kitabı 272 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ebeveyn Dili kitabını 9786052974681 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ebeveyn Dili kitap özeti, Ebeveyn Dili pdf oku, Ebeveyn Dili yandex, Jennifer Lehr e-kitap pdf, Ebeveyn Dili PDF Drive, Ebeveyn Dili Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ebeveyn Dili PDF Oku

Ebeveyn Dili Kısa Özet

Kalıplaşmış ebeveyn diline, yani görünüşte masum olsa da aslında çocukları manipüle eden, onları geçersiz kılarak yakında zamandan kontrol altına alan ve tehdit içeren ebeveyn diline karşı yazılmış bu anlayışlı ve keyifli metinde Jennifer Lehr, çocuklara karşı şefkat ve saygıveyayalı bir konuşma tarzının benimsenmesi gerektiğini savunuyor. Ve şöyle dile getiriyor:

*Kitabın adını ‘Çocuklar da İnsandır!’ koyabilirdim çünkü kitabın büyük bir bölümünde verilen mesaj budur. Bu kitap, çok yaygın olan, bilinmesi zor ve adı tam anlamıyla konulamamış bir sorundan bahsetmeyi planlıyor: Çocuklar, insan olarak hak ettikleri saygıyı ve saygınlığı görmüyor.* Bizler, çocuklarımızın bakış açılarına ne kadar değer verirsek -yani bir şeyi neden yaptıklarını veya yapmak istemediklerini ne kadar çok sorar ve verdikleri yanıtları gerçekten dikkate alırsak- onların kendi fikirlerinin, hislerinin ve tecrübelerinin ne denli mühim olduğuna dair inançları o denli kuvvetli olur.

Çocuğunuzu her seferinde *Aferin!* diyerek övdüğünüzde aslında ona iyilikten fazla kötülük ettiğinizi biliyor musunuz?

Ebeveyn Dili PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu