Ekonomi Kitapları

Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi PDF indir

Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi PDF indir, e-kitap sitemizde Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ertuğrul Buğrahan tarafından kaleme alınan Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi kitabını 9786254073151 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz.

Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi kitap özeti, Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi pdf oku, Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi yandex, Ertuğrul Buğrahan e-kitap pdf, Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi PDF Drive, Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi PDF Oku

2021 senesinde Türkiye ve KKTC Bankacılık sektörü Kredi temerrüt riski ve faiz oranı riskine maruz kalacaktır. 2020 senesinde pandemi krizinin olumsuz etkileriyle daralan ekonomilerde işsizlik oranları ve kapanan işletme sayıları artış göstermiştir. Dünya genelinde olduğu gibi özellikle turizm sektörü ağır darbe almıştır. Avrupa Merkez Bankası 2020 ortasında 550 Milyar Euro hacminde olan ve toplam kredilerin % 3’üne tekabül eden takipteki kredi miktarının sert biçimde artacağını ve olabilecek senaryoda 2022 yılı sonu itibari ile 1,4 Trilyon Euro defter değerine yükseleceğini analiz etti.

Sanayi devriminden sonra ülke ekonomileri için en büyük devrim dijital devrim olacaktır. Salgın krizi dönemi ise bu devrim sürecini olağanüstü bir biçimde hızlandırmıştır. 2005 senesinde İngiltere’de yüksek eğitim alırken elektronik ticaretle satın alımı yapan kişi oranı ABD’de % 5, Birleşik Krallık’ta ise % 10 düzeylerindeydi. 2008’de elektronik ticaret kullanım oranı % 53’e, 2020 senesinde ise % 87’ye kadar yükseldi. Online satışlarda müşteri davranışları ve dış etkenlere paralel olarak sert yükseldi ve toplam elektronik ticaret hacmi 3 Milyar Sterlinin üzerine çıktı. Dijitalleşme çağına ayak uyduramayan şirketler iflas bayrağını çekecek, adapte olamayan şahıslar işsizlikle karşılaşacak ve ülkelerin ise rekabet gücü azalacaktır.

Ekonomi Ve Bankacılıkta Pandemi Krizi Ve Dijital Çağın Yükselişi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu