Dini Kitaplar

Elmadan Bakmak kitabı pdf indir ücretsiz

Elmadan Bakmak kitabı pdf indir ücretsiz, e-kitap sitemizde Elmadan Bakmak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mirza Ayhan İnak tarafından kaleme alınan Elmadan Bakmak kitabı PDF Oku.

Elmadan Bakmak kitabı, 112 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Elmadan Bakmak kitabını 9786257575225 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Elmadan Bakmak kitap özeti, Elmadan Bakmak pdf oku, Elmadan Bakmak yandex, Mirza Ayhan İnak e-kitap pdf, Elmadan Bakmak PDF Drive, Elmadan Bakmak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Elmadan Bakmak PDF Oku

Elmaya bakmakla, elmadan bakmak farklı şeyler. Burada iki türlü bakış açısı var. Siz yalnızca elmaya bakarsanız, onu yapanı düşünmeden onun maddi ayrıntı kısmını görürsünüz. Elmanın içindeki yararlı vitaminleri konuşursunuz. O yararlı vitaminleri elmanın içine kimin koyduğu çok aklınıza gelmez. Elmayı yaratan, bizlere ikram eden Allah’ı tam fark edemezsiniz.

Hâlbuki elmadan baktığınızda ise elma bir nesne olur. O nesnenin, yapanı olan öznesini merak edersiniz. Elmadan baktığınızda, elma bir sanat eseri olur, o eserin sanatkârını araştırırsınız. Bu güzel meyveyi bizim için dallara kim asmış? İçini ve dışını bizim duygularımıza göre kim süslemiş? Elmanın içini bizim ihtiyacımız olan şifalı, yararlı vitaminlerle kim doldurmuş? Sorularını sorup elmanın üzerindeki fiillerin öznesini araştırırsınız. Bu bakış açısıyla elmanın güzel şeklini, harika tat ve kokusunu, nefis lezzetini bizi tanıyan, bize merhamet eden Allah’ın yapabileceğini anlarsınız. Bu bakışla “elma ne güzel” demezsiniz. “elma ne güzel yapılmış, bizim için ne güzel yaratılmış” dersiniz.

Elmadan Bakmak PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu