PDF

Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü PDF Oku indir

Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü kitabını araştırdık. Ayrıca Ergün Poyraz tarafından kaleme alınan Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü kitap özetinin yanı sıra, Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü pdf oku, Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü yandex, Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü e-kitap pdf, Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü PDF Drive, Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü PDF indir Oku

“70 yılın çok büyük yanlışları olmuştur. Çukurca’da dağa “Ne mutlu Türküm diye” yazmışsınız. Hala Diyarbakır’ın ortasında bu tür sloganlar yazılıdır. Maalesef resmi ideoloji, Türk milliyetçiliği şeklinde kendisini, ırki taassup olarak tezahür ettirmiştir.” Şeklinde konuşan Abdullah Gül bu konuşmayı sonradan öğrendiklerinden değil, Siirt’ten göç eƫrilmelerinden öncedenleri içlerine ekilen kin tohumlarının yeşermeleri neticesinde yapmıştır. “Dini bir dönem kullandık dediği” kardeşinin açıklamalarından gördüğümüz gibi dini bir maske olarak kullanmışlardı. Daha sonra arkalarından hiç ayrılmadıkları İngiltere, İsrail ve ABD Büyükelçileri ile Ajanlarının yönlendirmeleri neticesinde Barzani ve Talabani ile dost, bizim insanlarımızla adeta düşman olmuşlardı. Abdullah Gül, “Baƨ medeniyeƟne yenildik” derken, 14 Mayıs 2000’de genel başkanlığa aday olduğu Fazilet ParƟsi Genel Kongresi’nde basƨrdığı kitapçıkta Cumhuriyet dönemini: “Bizim için ortada bir mağlubiyet var, bunu aynen kabul etmemiz gerekir. Konu medeniyetlerle alakalı. Karşılaşma adeta medeniyetlerin karşılaşması. Bir Baƨ medeniyeƟ var bir de başından beri ileri sürdüğimüz tezler var. Bence bu, hüzünlü bir yolculuk. Ortada açıkça bir mağlubiyet var.” Olarak aktarıyordu. 6 Şubat 2005, Condi diye hitap ettiğini dile getirdiği Rice’la yaptığı görüşme sonunda “Amerika kesinlikle doğru yolda.

Dünya barışı için son 50 senede dünya çapında en fazla Amerikalılar kendi bireylerinı kaybetmişlerdir” diyebiliyor, Telafer’de Amerikalıların katleƫği soydaşlarımızı görmezden geliyordu. 13 Mart 2006, Kızılcahamam vekillere verdiği brifingde ise “Biz İran’ın nükleer programıyla alakalı olarak BOP kapsamı içinde ABD ile birlikte hareket edeceğiz. Amacımız İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi geƟrmek” diyordu. ABD’nin bu proje ile 24 İslam ülkesinin sınırlarını değiştireceğini, zenginlik kaynaklarını ele geçirme hayali kurduğunu bile bile. 10 Mayıs 2000 tarihli, Elazığ’da yayına giren ve Erbakan’a yakınlığı ile bilinen El-Aziz Gazetesi’nden Vahit Şekerci; “Gül Amerikan vatandaşı olduğunu neden gizliyor” başlığı alƨnda Abdullah Gül’ün de, Tayyip Erdoğan’ın da ABD vatandaşı olduğunu yazıyordu: “1997’nin başlarında, önce Tayyip Erdoğan Amerikan rüyasını gerçekleşƟrdi ve ABD vatandaşlığına geçƟ. Erdoğan’ı ardından Abdullah Gül izledi ve böylece Gül için ABD macerası başlamış oldu…” Bu olayı hocalarına sorduğumda acı acı gülümsedi ve başını salladı. Zaten kitabı okuduğunuzda Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan’ın ABD vatandaşlığının daha da ötesine geçtiğini göreceksiniz. Kaldı ki, bu ülke önceden de resmen ABD vatandaşı olmuş Başbakanlar görmekle birlikte, mühim olan, ABD çıkarları hususunda gösterilen hassasiyet ve bugün iƟbarıyla ABD vatandaşlığı iddiaları ile ilgili hiçbir dava açılmaması ve kamusal şahsiyetler ile ilgiliki bu savların kamuoyu ile paylaşılmasındaki kamu yararıdır. Abdullah Gül, 19 Ocak 2007 tarihinde stratejik müƩefikimiz olarak lanse edilen aslında stratejik düşmanımız olan Amerika için övgüler düzüyordu: “ABD ile ilişkilerimiz mühimdir. Dünyanın süper gücünün gündem maddeleri bizim de gündem maddelerimizdir. Aramızdaki işbirliğinin stratejik boyuƩa olmasının anlamı, bu meselelerde ulaşılması gereken hedeflere ilişkin görüşlerimizin örtüşmesidir.” Musa’nın dikensiz gül bahçesindeki yeni tomurcuklarıyla buluşmak dileğiyle…

Ergün Poyraz – Musa’nın Gül’ü PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu