PDF İndir

Fransa Turu Tarihi PDF indir

Fransa Turu Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Fransa Turu Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jean François Mignot tarafından kaleme alınan Fransa Turu Tarihi kitabı 120 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Fransa Turu Tarihi kitabını 9786059020602 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Fransa Turu Tarihi kitap özeti, Fransa Turu Tarihi pdf oku, Fransa Turu Tarihi yandex, Jean François Mignot e-kitap pdf, Fransa Turu Tarihi PDF Drive, Fransa Turu Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Fransa Turu Tarihi PDF Oku

Fransa Turu Tarihi Kısa Özet

Fransa Turu doping skandallarına rağmen neden bu kadar popüler oldu? Organizatörler yarış gösterisini, bugün de 20. Yüzyılın başlarındaki kadar çekici olması için nasıl değiştirdi? Yarışçı primleri 1980`li senelerda neden iki katına çıktı? Ve neden Fransız kazananların üçte biri Bretonyalı?

Bu kitap Fransa Turu`nun 1903`deki kuruluşundan günümüze kadar yaşanan tarihini anlatıyor. Yarışın uzun vadeli gelişimlerini daha iyi anlatmak için İlk kez yarış organizatörünün istatistik verilerine başvuruyor: yarışçıların sayısı, toplumsal kökenleri, ulusal kimlikleri, parkurların kuvvetliğü, yarışçıların performansları ve yarış stratejileri, doping uygulamaları, ve bunun yanı sıra yarışın görsel niteliği ve belirsizliği.

Bu kitap bunun yanı sıra Fransa`nın bir yüzyıllık (daha da fazla) ekonomik, toplumsal ve kültürel tarihini anlatıyor: özel zevklerin nitelikleşmesi, tüketim toplumunun, radyonun ve ardından da televizyonun ortaya çıkışı. Ticari amaçlı bir spor gösterisi olan Fransa Turu hiç şüphesiz dünyanın en büyük spor yarışlarından biri oldu.

Fransa Turu Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu