Teknoloji Kitapları

Galileo Hapiste PDF indir

Galileo Hapiste PDF indir, e-kitap sitemizde Galileo Hapiste kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ronald L. Numbers tarafından kaleme alınan Galileo Hapiste kitabı 320 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Galileo Hapiste kitabını 9786057493118 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Galileo Hapiste kitap özeti, Galileo Hapiste pdf oku, Galileo Hapiste yandex, Ronald L. Numbers e-kitap pdf, Galileo Hapiste PDF Drive, Galileo Hapiste Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Galileo Hapiste PDF Oku

Galileo Hapiste Kısa Özet

Bilim Tarihçisi Ronald Numbers, bilim-din ili­şkisine yeni bir bakış­ açıları getirilmesi gerektiğini savunan kiş­ilere, öncelikli olarak *tarihsel gerçeklik* diye maskelenen ve seneler içinde mite dönu¨ş­en anlatılardan vazgeçilmesini tavsiye ediyor.

Bilim tarihindeki egemen anlatıya göre, 1970’lere kadar bilim ve din birbirleriyle savaş­ hâlindeydi ve bilim her daim muzaffer olan taraftı. Lakin yeni nesil bilim ve Kilise tarihçileri hem aktörlerin değerleriyle hem de bilgileriyle bilim ve din tarihine iliş­kin sorgulamalara baş­ladı.

Ronald Numbers öncu¨lu¨ğu¨nde çok sayıda bilim insanının katkı verdiği bu eser aracılığıyla Galileo’nun hapse atılması, Darwin’in ölu¨m döşeğindeki dönu¨­şu¨mu¨ ve *Tanrı zar atmaz.* diyen Einstein’ın ki­şisel Tanrı inancı hususundaki göru¨ş­leri gibi mite dönu¨­şen bir çok inanç sarsılacak. Her ne kadar gu¨nu¨mu¨zde bilim ve din hâlâ sava­ hâlindeymiş­ gibi gösterilse de Galileo Hapiste kitabında bulunan her bir bölu¨mdeki mitlerin arkasındaki gerçekleri görmek bilim du¨nyası için çok kıymetli bir kazanım olacak.

Birbirinden bi hayli farklı göru¨ş­ ve inançlara sahip bilim bireylerinın kaleme aldığı 25 makaleden oluş­an bu eser yayımlandığı ilk gu¨nden bu yana bilim du¨nyasında bu¨yu¨k yankı uyandırdı. İngilizcenin bunun yanında İspanyolca, Portekizce, Yunanca, Korece ve Fince dillerinde onlarca baskı yapan Galileo Hapiste özenli çevirisiyle Tu¨rkçe literatu¨re de mühim katkı sağlayacak.

Galileo Hapiste PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu