Araştırma Kitapları

Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları PDF indir

Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları PDF indir, e-kitap sitemizde Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Burhan Çapri tarafından kaleme alınan Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları kitabı 896 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları kitabını 9786254020513 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları kitap özeti, Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları pdf oku, Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları yandex, Burhan Çapri e-kitap pdf, Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları PDF Drive, Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları PDF Oku

Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları Kısa Özet

Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları* adlı bu kitap; dünden bugüne, Batılı yaklaşımlardan Asya temelli yaklaşımlara kadar geniş bir yelpazede Türkiye`de yazılmış benzer kitaplar içinde yer verilmemiş bir çok kuramsal yaklaşım ve içeriğiyle şimdiye kadarki en kapsamlı kişilik kuramları kitabı olarak hem lisans hem de lisansüstü düzeyde mühim ve temel bir kaynak olarak kullanılabilecek niteliğe sahiptir.
YÖK tarafından geliştirilen *Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programları*ndaki *Kişilik Kuramları* dersi için açıklanmış içeriğe uygun biçimde ve her biri alanlarında bi hayli yetkin 31 uzman yazar tarafından kaleme alınmış 25 alt bölümden bir araya gelen kitabın *Giriş* bölümü ile *Kişilik Değerleme* bölümleri dışında kalan 23 bölümde *Psikoenerjik Yaklaşımlar*, *Davranışçı ve Bilişsel Yaklaşımlar*, *Özellik ve Faktör Kuramları*, *Varoluşçu-İnsancıl Yaklaşımlar* ve *Asya Temelli Yaklaşımlar* ana başlıkları altında kişiliği açıklayan çok sayıda kuramcının kuramsal açıklamalarına ayrıntılı bir biçimde yer verilmiştir.

Kuramsal yaklaşımlar sunulurken okuyucular için daha açık, anlaşılır ve akıcı bir metin olmasını sağlayabilmek adına her bölüm olabildiğince standart biçimde başlıklandırılmıştır. Bölüm başlarında okuyucuların alakalı bölümlerin kazanımları ışığında ön koşul öğrenmelerinin belirlenmesi maksadıyla hazırlık soruları ile başlanmış, bölüm sonlarında ise alakalı kazanımlara ne ölçüde ulaşıldığını belirlemek maksadıyla tartışma soruları ve bunun bunun yanında KPSS`ye yönelik çoktan seçmeli değerlendirme sorularına yer verilmiştir. Bunun bunun yanında kitabın içinde bölüm yazarları tarafından mühim görülen yerlerde QR Kod uygulaması ile okuyucuların alakalı kuramsal yaklaşım ile alakalı videolara ulaşması sağlanmıştır.

Geçmişten Günümüze Kişilik Kuramları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu