PDF

George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu PDF Oku indir

George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu PDF Oku indir, e-kitap sitemizde George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu kitabını araştırdık. Ayrıca George Armstrong tarafından kaleme alınan George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu kitap özetinin yanı sıra, George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu pdf oku, George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu yandex, George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu e-kitap pdf, George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu PDF Drive, George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu PDF indir Oku

Finans piyasasında ismi çok iyi bilinen fakat ile ilgili bilgi kısıtlı olan Rothschild ailesi ile ilgili çevirecek kitapları araştırırken, bu kitapların genelde Yahudi taraftarı ve zıtı bireyler tarafından yazıldıklarını gördüm. Elinizdeki bu kitabı da ilk okuduğumda taraflı bir yaklaşım buldum fakat kitabın 1940 senesinde, halen ABD 2. Dünya Savaşı’na girmeden yazılmış olduğu halde, o tarihten şuana dek olan hadiseleri netlikle tahmin etmesi, bir yerde kitabın sağlaması görevini yerine getirdi. Kökenleri tahminen Hazar Türklerine kadar uzanan Rothschild ailesi Almanya’da 1743 senesinde doğan Mayer Amschel ile başlamıştır. Kesin ve sert gizlilik yasaları olan aile o tarihten bu yana servetini ve içinde olduğu operasyonları sır olarak saklamıştır. Ailenin büyük serveti kara para işiyle başlamış ve savaşan devletlerin finansmanıyla devam etmiştir. Rothschild ailesi Waterloo Savaşı’nı, Bolşevik Devrimi’ni, Amerikan İç Savaşı’nı, 1. Ve 2. Dünya Savaşı’nı finanse eden olarak bilinmektedirler. Yahudi İhtiyar Meclisi ve Siyonist hareketi her zaman desteklemiş olup, Osmanlı İmparatorluğu zamanında Siyonizm’in kurucusu ve Rothschild ailesinin yakın dostu Teodor Herzl, 2. Abdülhamit’ten Filistin’de kurulacak bir Yahudi devleti için toprak istemiştir. 1.Dünya Savaşı sonrası tüm Avrupa hükümetlerinde aile bireyleri bakan hatta başbakan olarak görev yapmışlardır. Versay Anlaşması’nda Rothschildların katkısı büyük olmuş ve bu anlaşma sonrası Almanya bunalıma sürüklenmiştir. 1800’lü senelerdan bu yana aile başta Bank of England olmak üzere Fransız Merkez Bankası ve Amerikan Federal Rezerv Bankalarını ele geçirmiştir ve halen sahibidir.

Aile bunun yanı sıra Vatikan Papalık Servetinin de yönetimine sahiptir. Hitler ile 2. Dünya Savaşı’nda büyük darbe alan Rothschildlar Amerika’yı savaşa sokarak dünya üzerindeki güçlerini tekrar sağlama almışlardır. Amerikan Başkanı Andrew Jakson’ın amansız bir mücadele verdiği Rothschild ailesi Başkan’a “Bu aileyi Amerika’dan kovarsam, öldüğümde mezar taşıma ‘bankayı bitirdi’ diye yazın!” dedirtmiş ve gerçekten de belli bir süre Rothschildları Amerika’dan uzaklaştıran Başkan, öldüğünde mezar taşına vasiyeti üzerine istediği sözler yazılmıştır. Ailenin 1840 senesindeki serveti 1940 senesinde Ford, Rockefeller ve Carnegie’nin servetlerinin toplamının 10 katıdır. Yine 1940 senesinde ailenin serveti ABD Gayri Safi Milli Hâsılasının iki katıdır. Henüz Pearl Harbor baskını olmadan yazılmış bu kitap, Amerika’da sivil diktanın nasıl kurulduğunu, yandaş medya ile nasıl desteklendiğini, kamuoyu yoklamalarıyla halkın nasıl yönlendirildiğini ve Japonya’nın saldıracağının nasıl bilindiğini açıklamaktadır. Ailenin bu oyunlarını gören ve o zaman Amerika’nın en zengin kişisi olan Henry Ford, üç ciltlik eseri ‘Uluslararası Yahudi’yi paylaştıktan sonra suikasta uğramış ve ağır yaralı kurtulmuştur. Savaşların finansmanı ve borsa spekülasyonları dışında Rothschild ailesi akrabalık bağları aracılığıyla Çin’deki afyon ticaretini ele almış ve bu ülkenin afyon kullanımını yasaklaması üzerine İngiltere’yi Çin’i işgale zorlamıştır. Aile dünya çapında Yahudi hâkimiyeti için özgürlük, serbest piyasa ekonomisi, Avrupa Birliği, gümrük duvarlarının kaldırılması, Birleşmiş Milletler gibi kavramları 1800’lü senelerdan beri kullanmıştır. Bu kitabı okuduktan sonra George Soros ve kaynağı bilinmeyen servetini, eski Sovyet cumhuriyetlerindeki “Turuncu Devrimleri,” İkiz Kuleler – Afganistan Savaşı bağlantısını, Taliban sonrası Afganistan’da git gide artan afyon üretimini, yandaş medya kurumlarını, yabancı fonlarca desteklenen köşe yazarlarını, İslam ülkelerinde özgürlük hareketlerini ve Büyük Orta Doğu Projesi’ni insan ister istemez tekrar sorgulamakta ve bunların yüzseneler önceden oynanmaya başlanan bir oyunun devamı olduğunu görmektedir.

George Armstrong – Rothschild Para İmparatorluğu PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu