Tarih Kitapları

Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm PDF indir

Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm PDF indir, e-kitap sitemizde Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nuray Balakalı tarafından kaleme alınan Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm kitabı 256 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm kitabını 9786057908131 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm kitap özeti, Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm pdf oku, Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm yandex, Nuray Balakalı e-kitap pdf, Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm PDF Drive, Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm PDF Oku

Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm Kısa Özet

Nuray Balakalı, büyük ilgi çeken ve çok satan Türk Mitolojisi ve Türklerde 5 Element adlı kitaplarından sonra, üçüncü eseri ile karşımıza çıkıyor. Biçimin ardındaki manayı derinlemesine kavrayan yahut mananın aldığı şekili peşinen tespit eden Balakalı, bunların toplamı olan olguları ve tersinden bu olguların bileşenlerini kolay anlaşılır bir dille âdeta resmediyor. Şamanı kavramak için bu yöntemin çok işe yaradığını söylemeliyiz.

Resimlerle desteklenen bu kitap, şaman kişisini alıyor ve her şeyiyle tanıtıyor. Kim olduğu, ne yiyip ne içtiği, ne giyip ne kullandığı, neye nasıl baktığı,hangi hareketlerle neyi amaçladığı ve neyi kastettiği, bunların ne anlama geldiği akıcı bir dille anlatılıyor. Bu eserde şamanın daha çok din adamı kimliği öne çıkartıldığından, günümüze kalan eski Türk inançları yahut Sibirya’da çağdaş zamanda derlenmiş veri de çeşitli başlıklar altında değerlendiriliyor. Bu yönüyle kitap eski Türk dini yahut inançları üzerine bir inceleme özelliği de taşıyor. Nuray Balakalı’nin mühim bir özelliği de kozmografyaya hâkimiyeti, bundan dolayı eski Türk evren algısını bu kitapta bolca okumak olabilecek.

Siyasi tarihin sıkıcı ayrıntı kısmından ve karmaşıklığından, bunun yanı sıra da gereksiz bir ağdalık taşıyan akademik dilden sıkılan okuyucu için yaşamın içinden konuları bilim gözlüğüyle ele alan bu tür çalışmalara her zamankinden fazla ihtiyaç bulunmaktadır. İlgi ve merak da bunu gösteriyor. Önemli bir konuyu ayrıntıyla ele alıp inceleyen ve bu kitabı görülmektediran Sayın Nuray Balakalı’yi kutluyoruz.

Gök Tanrının Gölgesi Şaman Türklerde Şamanizm PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu