PDF

Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır PDF Oku indir

Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır kitabını araştırdık. Ayrıca Halit Ertuğrul tarafından kaleme alınan Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır kitap özetinin yanı sıra, Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır pdf oku, Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır yandex, Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır e-kitap pdf, Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır PDF Drive, Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır PDF indir Oku

Göz yaşlarımı sile sile bir hal olmuştum. O güne kadar kalbimin böylesine dayanılmaz bir heyecan içinde çarptığını hiç hatırlamıyorum. Anlatılan olaylar o kadar yakıcı ve o kadar hazindi ki, dayanmak olabilecek olmuyordu. Bu aşk hikâyesi dünyamı allak-bullak etmişti. İnanılmaz bu olaylar macerasınde arada bir göğüs kafesim daralıyor, arada bir de ibret ve hayret içinde “Allah Allah, bu kadar da oluyor ha” diye kendi kendime mırıldanıyordum. Çünkü yaşanan bu gerçek aşk hikâyesi, çok etkileyici, çok çarpıcı ve çok düşündürücüydü. Bundan dolayı “Gerçek aşk, böyle yaşanır” demekten kendimi alamıyordum. Sanki ünlü Leyla ile Mecnun efsanesi yeniden yaşanıyordu. Dayanamadım. – Dur, Allah aşkına, dedim. Bu anlatılanlar öyle basit şeyler değil. Bunları dinleyenler de birkaç kişiden ibaret kalmasın. Bu tertemiz, dupduru aşk hikâyesine, “aşk” diye her türlü rezaleti yaşayan günümüz bireylerinın çok ihtiyacı var. Bu gerçek aşkı, onlar da duymalı ve dinlemeli ki “Aşk dediğin böyle yaşanmalı, bizimki aşk değil, insan pazarlama” diyebilsinler. Kazalardan, felaketlerden ve çeşitli hastalıklardan dolayı yatağa mahkûm olmuş, altın kalpli pırıl pırıl bir erkekle; melekler gibi tertemiz bir hanımın yürekler yakan bir dramdaki aşklarını not etmeye karar verdim.

Çünkü bizi saatlerdir ağlatan bu aşk öyküsü, “aşk” diye yaşamı zehir edenlere sunulmalıydı. Sunulmalıdır ki, gerçek aşkın büyüsü, sihiri ve hazzı anlaşılsın. Yatağa mahkûm olmuş tığ gibi delikanlı ile, bir namus ve sevgi abidesi genç bir hanımın anlattıkları “Gerçek aşk hikâyesi”ni dinlemeye başladık. Dayanabilenler buyursun… Evin beyi Hikmet, o tatlı ve masum üslubuyla anlatmaya anlatıyordu: – Hocam ben hanımımla hemşehriyim. Aynı mahallede büyüdük. İlkokulda, ortaokulda birlikte okuduk. Hanım ortaokuldan sonra okumadı. Ben ise liseye sürdüm. Hanım tarafı mahallenin en zenginiydi. Biz ise, tam tersine en yoksuliydik. Yani bırak bu hanımla evlenmeyi hayal etmek, onların evlerinin önünden bile geçemezdik. O kadar çok değişik hayat düzenimiz vardı. Allah için hanım da çok güzeldi. O çevrede dan daha güzel bir kız yoktu. Ben ise, esmer, garip ve kendisine çok iyi bakamayan sıradan birisiydim.

Bu iki tarafın nasıl olup da bir araya gelmesine ben de şaşırıyorum. Demek ki, Allah yazınca, “ol” deyince, her şey oluyor. Ortaokul son sınıftayken bizim hanıma karşı içten içe bir sevgi ve bir ilgi duyuyordum. Ama bunu açıktan belli etmem ne olabilecek? O kim, ben kimim? Sonra ailesi duysa bizi parçalar, oralardan sürgün eder. Çünkü onların çevresi çok, belâlı insanları var, mal-mülk çok fazla, istediklerini yaptırırlar.

Halit Ertuğrul – Aşk Böyle Yaşanır PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu