PDF İndir

Halkların Dünya Tarihi PDF indir

Halkların Dünya Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Halkların Dünya Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Chris Harman tarafından kaleme alınan Halkların Dünya Tarihi kitabı 640 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Halkların Dünya Tarihi kitabını 9786055541248 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Halkların Dünya Tarihi kitap özeti, Halkların Dünya Tarihi pdf oku, Halkların Dünya Tarihi yandex, Chris Harman e-kitap pdf, Halkların Dünya Tarihi PDF Drive, Halkların Dünya Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Halkların Dünya Tarihi PDF Oku

Halkların Dünya Tarihi Kısa Özet

Chris Harman, insanlığın, Taş Devri’nden Büyük Roma İmparatorluğu’na, Orta Çağ’dan Aydınlanma’ya, Sanayi Devrimi’nden 21. yüzyıla uzanan büyük yürüyüşünü halklar yönünden, *aşağıdan* bir tarih çalışmasıyla anlatıyor. Yoğun ve akıcı bu kitap, insanlık tarihinin belli başlı aşamalarını, toplum şekillerini, siyasal yapılanmaları, savaşları ve sınıf çatışmalarını göz alıcı bir biçimde özetliyor. Tarihin izlediği yolu, sıradan bireylerin ortak insani hedefler peşinde koşarken karmaşık toplumlar kurmasının ve yeniden kurmasının hikâyesi olarak konu alıyor. Chris Harman, hayranlık uyandırıcı eserinde, günümüz kapitalizminin kayıtsızlığını da gözler önüne çıkarıyor ve önceden hiç olmadığı kadar acılar ve eşitsizliklerle bölünmüş günümüz dünyasında kapitalizmin neden daha uzun süre ayakta kalmaması gerektiğinin ispatlarını sunuyor. İddialı, kışkırtıcı ve çarpıcı bir kitap olan Halkların Dünya Tarihi, geleneksel tarih anlayışının yanlışlarını düzeltirken, iktidarların oluşturduğu köpükleri aşan dip akıntıya, derin insanlık dalgalarına dair kuvvetli bir fikir veriyor. Bu yetkin çalışma, toplumdaki değişimle, gelişimle ve kökten değişim olasılıklarıyla ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken bir eser.

*Pek çok insan bana, ABD Halklarının Tarihi kitabıma benzer bir dünya tarihi bulunup bulunmadığını soruyor. Onlara her zaman, bu zor işi başarmış olan tek bir kitap olduğu cevabını veriyorum: Bu, Chris Harman’ın Halkların Dünya Tarihi kitabıdır.*

– Howard Zinn

Halkların Dünya Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu