PDF

Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı PDF Oku indir

Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı kitabını araştırdık. Ayrıca Hamdi Kalyoncu tarafından kaleme alınan Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı kitap özetinin yanı sıra, Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı pdf oku, Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı yandex, Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı e-kitap pdf, Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı PDF Drive, Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı PDF indir Oku

“Beş yıllık nişanlım sürekli olarak evliliği erteliyordu. Ben ise evlenip çocuk sahibi olmak istiyordum. Sağlık poblemlerim vardı. Sürekli kistlerim oluyordu. O kadar büyük bir arzuyla evlenmek istedim ki, adeta geç kalırsam hiç çocuğum olmaz diye endişeye ediyordum. Nişanlım hep geciktiriyordu. Kararımı verdim; hemen evlenmek isteyen biri ile evlendim. Evlendikten sonra gebe kalamayınca doktora gittik, ‘senden değil’ dediler. ‘Kocandan!’ Benim için bu evliliği sürdürmenin de anlamı kalmadı diye düşünmeye başladım! Ayrılmak istiyorum. Görünür hiçbir sebebim yok. Kimseye de bir şey anlatamıyorum. Kocam o kadar iyi bir insan ki! Ama ben çocuk için sevdiğim nişanlımdan ayrıldım. Şimdi hangi nedenle sürdüreyim? Gerçekten fazla sıkılıyorum. Kafam o kadar karışık ki!” VII. “Bir Erkeğin Himayesine İhtiyaç Duyanlar” Birinin himayesine sığınma arzusu bazılarını evliliğin eşiğine getirir.

Hayata bakışı itibariyle kendi sorumluluğunu taşıyacak durumda olmayan kadınlar için, yaşamanın en kestirme yolu bir erkeğin himayesine sığınmaktır. Bunlar yaşamın zorluklarına göğüs gerecek gücü kendilerinde bulamazlar. Evliliğin başka gerekçeleri yanında bu duygu da evliliğe karar vermede mühim bir etkindir. “Birlikte biriktirdik, ev aldık, bana sormadan sattı. Parayı bir yılda yedi bitirdi. ‘Ben yaşamımı yaşamak istiyorum’ dedi. Evlendiğim zamanki altınlarım ve babamın verdikleri de gitti. Dönüp arkasını yatıyor, beni umursadığı yok. Bir caddede üç sefer aşağı yukarı dolaşsak, bir kere ağzını açıp iki kelime konuşmaz. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Sanki ben başkası ile yakın oldum da beni cezalandırıyor. Ona ihtiyacım var. Dört gündür eve gelmiyor. Ayakkabılarını kapının önüne koydum ki, evde eşim var sansınlar diye!.” 17 yıllık emeklerim gitti ama, ayrılmak kolay mı? Ayrılamıyorum, yuvam ne kadar kötü olsa da bana, onunla evli olmak bana güven duygusu veriyor.

VIII. Yalnız kalmamak ve “rahat etmek için” evlenenler Akranları çoluk çocuğa karışırken bir evlenememe korkusu bi hayli rahatsız edicidir. Kendini geliştirmemiş, yaşamın zorluklarına karşı koyma ve kendi çabaları ile bir şeylere ulaşma hususunda umudu olmayan bayanlar için bu daha da mühimdir. Böylelerinin eşleri bir şeylerin farkına varmaya başladıklarında yapılacak pek de bir yoktur.

Hamdi Kalyoncu – Erkeği Yönetme Sanatı PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu