Tarih Kitapları

Hammer Seyahatnamesi PDF indir

Hammer Seyahatnamesi PDF indir, e-kitap sitemizde Hammer Seyahatnamesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Joseph Von Hammer tarafından kaleme alınan Hammer Seyahatnamesi kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hammer Seyahatnamesi kitabını 9786050834239 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hammer Seyahatnamesi kitap özeti, Hammer Seyahatnamesi pdf oku, Hammer Seyahatnamesi yandex, Joseph Von Hammer e-kitap pdf, Hammer Seyahatnamesi PDF Drive, Hammer Seyahatnamesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hammer Seyahatnamesi PDF Oku

Hammer Seyahatnamesi Kısa Özet

Hammer, yeniden Osmanlı ülkesinde!

Avusturyalı şarkiyatçı Joseph von Hammer (1774-1856), Osmanlı İmparatorluğu’na ayna tutan tarihçilerden. Adıyla anılan kroniğinin yüzü eskise de mazi koridorlarının kenarında kalmış anlatıları, hâlâ kendisini dinletiyor. Ünlü müverrihin Hammer Tarihi kadar gezi notları da farklı zamanlarda kitaplaştırılmıştı. Şimdi İstanbul’dan Bursa ve Uludağ’a Gidiş ve İznik- İzmit Üzerinden Dönüş adlı seyahatnâmesi ilk kez tam metin çevirisiyle Türkçede!

Hammer, 1804 senesinin Ağustos ayında Prusya maslahatgüzarı Baron Bielfeld ve İngiliz elçilik kâtibi Stratton ile çıktığı on dört günlük Bursa, İznik ve İzmit gezisinde mühim gördüğü yerleri anlatıyor, geçmişin kapısından içeri girip, derlediği sesleri getiriyor. İlginç olansa ünlü tarihçinin takip ettiği rota; 1814 senesinde entelektüel dünyaya tanıttığı büyük seyyahımız Evliyâ Çelebi’nin ayak izlerinden mürekkep. Hâliyle Hammer Seyahatnâmesi’ni okurken; size Evliyâ Çelebi ve onu her daim saygıyla anan Tanpınar da eşlik edecek. İkinci Zaman’la örülmüş su seslerinden âlemlere bakacak, antik zamanlardan modern zamanlara uzanacaksınız.

Hammer Seyahatnâmesi’ni Almanca aslından Nilüfer Epçeli çevirdi, Samet Altıntaş yayına hazırladı.

Hammer Seyahatnamesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu