Edebiyat Kitapları

İçimizdeki Şeytan PDF indir

İçimizdeki Şeytan PDF indir, e-kitap sitemizde İçimizdeki Şeytan kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sabahattin Ali tarafından kaleme alınan İçimizdeki Şeytan kitabının çevirmenliğini Yapı Kredi Yayınları yapmıştır. Yayıncılığını Yapı Kredi Yayınları yaptığı İçimizdeki Şeytan kitap özeti, İçimizdeki Şeytan pdf oku, İçimizdeki Şeytan yandex, Sabahattin Ali e-kitap pdf, İçimizdeki Şeytan PDF Drive, İçimizdeki Şeytan Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İçimizdeki Şeytan PDF Oku

İçimizdeki Şeytan Kitap Açıklaması

“İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması..”

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın “kapana kısılmışlığını” gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, “insanın içindeki şeytan”a keskin bir bakış.

İçimizdeki Şeytan PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu