Siyaset Kitapları

İdam Gecesi Anıları PDF indir

İdam Gecesi Anıları PDF indir, e-kitap sitemizde İdam Gecesi Anıları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Halit Çelenk tarafından kaleme alınan İdam Gecesi Anıları kitabı 331 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İdam Gecesi Anıları kitabını 9789755336121 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İdam Gecesi Anıları kitap özeti, İdam Gecesi Anıları pdf oku, İdam Gecesi Anıları yandex, Halit Çelenk e-kitap pdf, İdam Gecesi Anıları PDF Drive, İdam Gecesi Anıları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İdam Gecesi Anıları PDF Oku

İdam Gecesi Anıları Kısa Özet

Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ın *merhaba kâinat* dedikleri sabahın, 6 Mayıs 1972 sabahının üzerinden elli yıla yakın bir zaman geçti. Toplumların tarihi bir yana, insan ömrü yönünden bile fazla uzun bir süre sayılmaz bu. Tarihin soğukluğuna gömülmeye, duygusallıktan arınmaya yetmeyecek kadar kısadır hatta.

İdam Gecesi Anıları birinci elden bir tanıklık. Bu tanığın, avukat olarak bütün dava sürecinin içinde bulunan ve onlar son kelimelerini haykırdıklarında bunu bizzat işitenin Halit Çelenk oluşu, İdam Gecesi Anıları’na bir belgesel niteliği kazandırıyor. Yalnız siyasal değil, hukuksal yönden de hayli tartışmalı ve artık bulunamayacak olan *karar* metinlerinin de bu kitapta yer almış olması, bu belgeselliği güçlendiriyor. Kitabı okudukça geçmişteki bazı karanlık noktalar ağır ağır aydınlanıyor. Yakın tarihimizin en karanlık gecelerinden birine tanıklık etmiş olan Halit Çelenk’in anılarını okumak, bunun yanı sıra Türkiye tarihinin bir dönemiyle de yüzleşmek manasına geliyor.

İdam Gecesi Anıları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu