Psikoloji Kitapları

İkinci Dalga Pozitif Psikoloji PDF indir

İkinci Dalga Pozitif Psikoloji PDF indir, e-kitap sitemizde İkinci Dalga Pozitif Psikoloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Itai Ivtzan tarafından kaleme alınan İkinci Dalga Pozitif Psikoloji kitabı 272 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İkinci Dalga Pozitif Psikoloji kitabını 9789752566545 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İkinci Dalga Pozitif Psikoloji kitap özeti, İkinci Dalga Pozitif Psikoloji pdf oku, İkinci Dalga Pozitif Psikoloji yandex, Itai Ivtzan e-kitap pdf, İkinci Dalga Pozitif Psikoloji PDF Drive, İkinci Dalga Pozitif Psikoloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İkinci Dalga Pozitif Psikoloji PDF Oku

İkinci Dalga Pozitif Psikoloji Kısa Özet

Pozitif psikoloji şimdilerde, yaşamın pozitif yönleriyle ilgilenen kuram ve araştırmalar olarak bilinmekte. Lakin bu doğru değil. Aslını söylemek gerekirse pozitif psikoloji en zor ve acı verici tecrübeleri inceler. İkinci Dalga Pozitif Psikoloji: Yaşamın Karanlık Yanını Kucaklamak, yaşamın karanlık yanına ait olarak gördüğümüz meseleleri incelerken bunların insanın olumlu yönde dönüşmesi ve işlev görmesindeki rolünü vurgular. Pozitif ve negatif kavramlarına böylesi ayırt edici bir yaklaşım farkı, *ikinci dalga* pozitif psikoloji olarak tanımlanabilir.
Pozitif psikoloji, psikoloji biliminin en bi hayli hızlı gelişen ama en az anlaşılmış sahalarından biridir. Anlam, dayanıklılık, insan gelişimi, ölümlülük, değişim, acı çekme ve maneviyat gibi pozitif psikolojinin tam kalbindeki konuları ele alan bu kitap, *negatif* tabir edilen meselelere pozitif psikolijinin bakış yönünden yaklaşıyor. Kişisel gelişim yolunun olgunlaşmaya, içgörüye, iyileşme ve dönüşüme ulaştıran meydan okuyucu yaşam tecrübelerini de kapsadığını gösteriyor.

Faydalı araştırmalar ve vaka incelemeleri, pratik egzersizler, bölüm özetleri içeren bu eser; gerek psikoloji öğrencilerine gerek konu ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen klinik psikologlara gerekse pozitif psikolojiye ilgi duyan okuyucuya temel bir rehber olacaktır.

Bu kitap yalnızca pozitif psikolojinin iç yüzünü daha net görmekle alakalı değil, bizleri birer insan evladı olarak daha net görmekle alakalı. Yaşamın bütün değişimlerini kucaklayan ve işleyen pozitif psikolojiyi ana hatlarıyla tanıtan bir kitap bu. Bu kitabın en etkili yönü nedir? Pozitif psikoloji alanında ileri gelen 4 akademisyenin fikrî öncülüğünde kaleme alınmış olması mı? Geniş kapsamlı bir konu yelpazesi çerçevesinde insanın pozitif ve negatif tecrübelerini bir arada ele alan ilk kitap olması mı? Rahat okunurluğu, okuyucunun merakını her sayfada cezbetmesi mi? Öğretim personellerinin kitabı ellerine alır almaz öğrencilerinin *okunması gereken kitaplar* listesine dâhil etmesi mi? Bilimsel, akademik bir eser olmanın bunun yanında, kişisel derin meseleler üzerinde kafa yorup araştırma yapmaya yönelten pratik bir rehber olması mı? Bu saydıklarımın hepsine sahip bir kitap bu.
Dr. Ryan M. Niemiec,

Farkındalık ve Güçlü Yönleriniz: Gelişim Rehberi kitabının yazarı, psikolog ve VIA Karakter Enstitüsü eğitim direktörü

İkinci Dalga Pozitif Psikoloji PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu