Araştırma Kitapları

İmaj Yönetimi PDF indir

İmaj Yönetimi PDF indir, e-kitap sitemizde İmaj Yönetimi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yasin Bulduklu tarafından kaleme alınan İmaj Yönetimi kitabı 280 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İmaj Yönetimi kitabını 9786053370598 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İmaj Yönetimi kitap özeti, İmaj Yönetimi pdf oku, İmaj Yönetimi yandex, Yasin Bulduklu e-kitap pdf, İmaj Yönetimi PDF Drive, İmaj Yönetimi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İmaj Yönetimi PDF Oku

İmaj Yönetimi Kısa Özet

İmaj, kişi, kurum ve nesneler ile ilgili bireylerin zihninde bir araya gelen çağrışımlar bütünü olarak tanımlanmaktadır. İmaj, öznel algılama ile alakalıdir. Kişi, kurum yahut markanın algılanış düzeyi ona atfedilen değer ile yakında zamandan ilişkilidir. Algılanan değer, mevcut değerden daha gerçektir. Algılanan saygınlığın, güvenin ve değerin planlı çabalarla yönetilmesi imaj yönetimidir.

Bireyler, toplumsal bir varlık olmalarının sonucu olarak diğerleri tarafından sevilmek, beğenilmek, takdir edilmek isterler. Herkes kendisinin karizmatik olarak etiketlenmesi isteğindedir. Kişisel olumlu izlenimin yaratılması hayat yarışında önde olmak manasına gelmektedir. Kurumların başta rekabet avantajı yakalamak olmak üzere, paydaşların güvenine kazanmak, daha nitelikli işgücünü örgüte çekmek, krizlerle karşılaşmamak ve toplumsal kabul edilebilirlik gibi amaçlar için diğerleri üzerinde olumlu izlenim oluşturmaya ihtiyaçları mevcuttur.

Kurumsal düzeyde oluşturulacak kuvvetli ve olumlu izlenim, kurumların daha fazla yaşam süresine olanağını da kazanması anlamı taşımaktadır. Kitap, imajı kişisel, kurumsal ve marka boyutlarında ele almakta kuvvetli itibara giden yolda imajın istenen biçimde yönetilebilmesine ilişkin öneriler sağlamaktadır. Amaç; kişisel, kurumsal, ürün ve marka boyutunda itibar kazanmak isteyen aktörlere klavuzluk etmek, akademik alana imaj yönetimi boyutunda katkıda bulunmaktır.

İmaj Yönetimi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu