Hukuk Kitapları

İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi PDF indir

İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi PDF indir, e-kitap sitemizde İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fatma Bengü Uçarol tarafından kaleme alınan İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi kitabını 9789750244414 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi kitap özeti, İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi pdf oku, İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi yandex, Fatma Bengü Uçarol e-kitap pdf, İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi PDF Drive, İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi PDF Oku

İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi Kısa Özet

4857 sayılı İş Kanunu`nun 6.maddesi; işyeri yahut işyerinin bir bölümünün devrinde iş ilişkilerinin muhafaza edilmesi ve işçinin iş güvencesi ile haksız fesihlerin önüne geçilmesini amaçlamış; devralan işverene iş anlaşmalerinin sürekli olarakliği ve işçilik alacakları yönünden yükümlülükler getirmiştir.

 

İşyeri yahut işyerinin bir bölümünün ve işletme kavramlarının günümüz koşullarına uygun tanımları yapılmış; işyeri devrinin, asıl işveren-alt işverenlik ile karşı karşıya geldirılması, asıl işveren-alt işverenden ayrımları belirtilmiş, iş anlaşmasinin devrinden, geçici iş anlaşmasinden değişiklikları incelenmiştir. Çalışma yaşamındaki girişim özgürlüğünden yola çıkarak işverenin işyerini kapatmasının işçilik hakları yönünden yansımalarına değinilmiştir.

 

Şirketlerin yapısal değişikliklerine, işçinin TTK`nın 178. maddesi bağlamında itiraz hakkı Avrupa Birliği Yönergesi yönünden karşı karşıya geldirılmalı olarak incelenmiştir.

 

İşyerinin ve işyerinin bir bölümünün devri halinde, işçilik alacakları işyeri devri yönünden ele alınmış, devralan-devreden işverenin sorumluluğu, devrin işçinin kıdeme etkisi, geçersiz iş anlaşmalerinin devralan işveren yönünden sorumluluğu, işverenler içinde işçilik hakları yönünden müteselsil sorumlulukları, işçinin iş güvencesi kapsamı içinde iş anlaşmasinin feshi ve istisnaları, işverenin ekonomik, teknolojik ve iş organizasyonu değişikliği ile fesih hakları tartışılmış; konulara ilişkin Yargıtay kararlarından örnekler verilmiştir.

 

Konu Başlıkları

İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi

İşyeri Devrinde Fesih Yasağı

İşyeri Devrinde İşçilik Alacakları

İşyeri Devrinde İşverenlerin Müteselsil Sorumlulukları

İşyeri Devrinde İş Güvencesi

Anayasal Dayanakları İle Çalışma Hakkı

2001–23 Avrupa Birliği Yönergesi

İşyeri Devrinin İş Sözleşmesine Etkisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu