Çocuk Kitapları

Kapiland’ın Külleri PDF indir

Kapiland’ın Külleri PDF indir, e-kitap sitemizde Kapiland’ın Külleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Miyase Sertbarut tarafından kaleme alınan Kapiland’ın Külleri kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kapiland’ın Külleri kitabını 9786052854280 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kapiland’ın Külleri kitap özeti, Kapiland’ın Külleri pdf oku, Kapiland’ın Külleri yandex, Miyase Sertbarut e-kitap pdf, Kapiland’ın Külleri PDF Drive, Kapiland’ın Külleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kapiland’ın Külleri PDF Oku

Kapiland’ın Külleri Kısa Özet

Kapiland küllerinden doğuyor…

Miyase Sertbarut`un yüzbinleri etkisi altına alan “Kapiland“ serisinin dördüncü halkası Kapiland`ın Külleri, insan eliyle mahvedilen bir dünya çapında, küllerinden doğup filizlenmeye çalışan yeni bir uygarlığın izini sürüyor.

Kurguyla gerçeğin kesiştiği distopik bir evrende geçen bu sürükleyici roman, devrimler, kümeleşmiş toplulukların yönetimi, küresel tarım politikalarındaki değişim ve yapay zekâ gibi güncel konulara temas ediyor; maddenin dördüncü hâlinin “bilinç“ olduğunu anımsatıyor.

Her bir cildi bağımsız olarak da okunabilen “Kapiland“ kitapları, ezber bozan kurgusunun satır aralarında insanın doğa ile ilişkisini eleştirel bir bakışla sorguluyor, gençleri gezegenimize sahip çıkmaya ve haksızlıklara karşı tek yürek olmaya çağırıyor.

Yıl 2050… Nükleer kıyamet ardından dünya, küllerinden doğup yeniden hayat buluyor. Varlığını sürdürebilen bir avuç insan toprağı işleyerek canlılık yaratma gayretinde olsa da, “çekirgeden insana, buğdaydan balinaya her türlü organizmayı var edebilen“ biyoteknolojik bir sistem, insanın gezegeni tekrardan tahrip edebileceği gerçeğini savunuyor. Tam da bu endişe verici öngörü yüzünden, insan türü yok olma tehdidi ile yüz yüze kalıyor. Dostlukları seneler boyunca birden fazla zorlukla sınanan Mehtap ve Marjinal`in yolları da ilk kez bu hususta ayrışıyor. Çiftçileri ve Magmacıları fikrî çatışmaya sürükleyen bu düzenden, iki yapay zekâ temsilcisi Loob ve Ribyonak da nasibini alıyor. Basit yaşamsal haklar ve var olma çabası içindeki kümeleşmiş toplumların yeni bir uygarlık kurma ümidiyle attıkları temeller derinden sarsılıyor. Peki ama, filizlenmekte olan bu yeni dünya düzeni, eskisinden ne gibi izler ve değişikliklar taşıyacak?

Miyase Sertbarut Kapiland`ın Külleri`nde, dünya çapındaki her şeyin kendi hizmetinde olduğu varsayımıyla yanlış bir yola sapan günümüz insanın yüz yüze kalacağı hazin sona, kanıksanmış toplumsal gerçeklikler üzerinden şerh koyuyor.

Canlıların eşit haklara sahip olduğunu hatta cansız varlıkların dahi aynı biçimde hayat hakları olabileceğini dile getiren roman, insanlığın geldiği tükenmişlik çağında yeni bir uygarlık için aynı yollardan gidilmemesine ve benzer hatalara düşülmemesine ilişkin düşündürüyor.

Kapiland’ın Külleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu