Hukuk Kitapları

Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu PDF indir

Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu PDF indir, e-kitap sitemizde Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Cem Budak tarafından kaleme alınan Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu kitabı 475 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu kitabını 9786053008354 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu kitap özeti, Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu pdf oku, Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu yandex, Ali Cem Budak e-kitap pdf, Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu PDF Drive, Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu PDF Oku

Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu Kısa Özet

Bu kanun kitabının sekizinci basısından sonra Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında (7155 sayılı) Kanun* ile İcra ve İflâs Kanunu’nda UYAP üzerinden borçlunun haczi kabil mallarının sorgulanabilmesi ve haczedilebilmesi ile konkordato hükümlerinde özellikle konkordato başvurusunda sunulacak belgelerden denetim raporuna ve konkordato komiserlerinin eğitimi ve seçimine ilişkin mühim değişiklikler yapılmıştır.

Bu basıda yeni bir takip usulü öngören Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun’un bu takibe ilişkin hükümlerine de yer verilmiştir.

Bunun yanı sıra Anayasa Mahkemesi İİK’nun 277. maddesinin üçüncü fıkrasının birinci bendinde bulunan *neseben yahut* ibaresini Anayasa’ya aykırı bularak 11.07.2018’de iptal etmiş ve iptal hükmünün kararın RG’de yayımından bu yana dokuz ay sonra yürürlüğe girmesi hüküm altına alınmıştır.

Son basıdan sonra İsviçre İcra ve İflas Kanunu’nun 292. maddesinin ikinci fıkrasında bir değişiklik yapılmış, bu değişiklikle yabancı iflas kararlarının tanınması talebi ile buna ilişkin olarak İsviçre MÖHUK’un 169. maddesine göre yapılacak ilan içinde geçecek sürenin tasarrufun iptali davası açma zamanının hesabında dikkate alınmayacağı kabul olunmuştur.

Karşılaştırmalı İcra ve İflas Kanunu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu