Edebiyat Kitapları

Katalonya’ya Selam PDF indir

Katalonya’ya Selam PDF indir, e-kitap sitemizde Katalonya’ya Selam kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. George Orwell tarafından kaleme alınan Katalonya’ya Selam kitabı 272 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Katalonya’ya Selam kitabını 9786257737739 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Katalonya’ya Selam kitap özeti, Katalonya’ya Selam pdf oku, Katalonya’ya Selam yandex, George Orwell e-kitap pdf, Katalonya’ya Selam PDF Drive, Katalonya’ya Selam Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Katalonya’ya Selam PDF Oku

Katalonya’ya Selam Kısa Özet

George Orwell’in İspanya’da anti-Stalinci milislerin içinde, General Franco’ya karşı direniş sırasında yaşadıkları, politik düşünceleri için kilit bir noktadaydı. Kendisinin ardından Barselona’da yaşadıklarına dair, *İlginç bir biçimde bütün bu deneyim beni insanlığın iyiliğine daha az değil, tersine daha fazla inandırdı,* diyeceği hadiseleri anlattığı Katalonya’ya Selam, yayımlandığında ticari açıdan başarısız olsa da şimdilerde İspanya İç Savaşı dendiğinde okunması gereken bir klasik mertebesine yükseldi.

George Orwell 1936’da İspanya’ya gittiğinde iç savaş ile ilgili gazetecilik yapmayı planlıyordu ama kendini orada bulunca General Franco’ya karşı milislerin yanında yer aldı. O zamandan sonra yazdığı her ciddi eserin doğrudan veya dolaylı olarak totaliteryanizme karşı, demokratik sosyalizmin yanında olduğunu söyleyen Orwell’in yenalakayla sona eren bu direnişte bizzat yaşadıklarını anlattığı Katalonya’ya Selam bir isyanın umutları, ihanetleri ve milis yaşamının tabiatına dair mühim bir tarihi belge.

*Orwell’in en iyi eseri, belki de İspanya İç Savaşı’na dair en iyi kitap.* –The New Yorker

*Okunduğunda bir daha unutulmayacak bir kitap.* –Chicago Sunday Tribune

Katalonya’ya Selam PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu