Felsefe Kitapları

Kendime Düşünceler PDF indir

Kendime Düşünceler PDF indir, e-kitap sitemizde Kendime Düşünceler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Marcus Aurelius tarafından kaleme alınan Kendime Düşünceler kitabının çevirmenliğini Yunus Emre Ceren yapmıştır. Yayıncılığını İş Bankası Kültür Yayınları yaptığı Kendime Düşünceler kitap özeti, Kendime Düşünceler pdf oku, Kendime Düşünceler yandex, Marcus Aurelius e-kitap pdf, Kendime Düşünceler PDF Drive, Kendime Düşünceler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kendime Düşünceler PDF Oku

Kendime Düşünceler Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı

Marcus Aurelius (MS 121-MS 180): MS 121 senesinde Roma’da dünyaya geldi. Fronto, Apollonius Chalcedonius gibi döneminin ileri gelen hatip ve filozoflarından özel dersler aldı. MS 161-180 senelerı içinde Roma İmparatoru olarak hüküm sürdü. “Stoacı İmparator”, “Filozof İmparator” gibi sıfatlarla anılan Marcus Aurelius, barışçı bir insan olmasına rağmen hükümdarlığının çoğunu yolcu seferleride geçirdi. MS 169 yılı sonlarında Germen kavimlerine karşı tertip edilen bir sefer esnasında yazmaya başladığı Kendime Düşünceler, Stoacılık özellikle de

Roma Stoası yönünden büyük bir öneme sahiptir.Sağlam bir eşitlik ve özgürlük inancına sahip olan Marcus Aurelius imparatorluğu boyunca doğayı bilip anlayarak yaşamaya çalışmış, her şeyin ortasına insanı koymuştur. Günlük olarak kaleme alınmış bir özdeyişler ve düşünceler derlemesi denebilecek Kendime Düşünceler eserinde kendinden önceki caesarları ve filozofları eleştirmekle yetinmeyip, kendi kendini de sorguya çekerek bir vicdan muhasebesi de yapar. Sonraki kuşaklara, kilise düşünürlerine, Rönesans’a da temel olan Kendime Düşünceler, Stoa felsefesinin bilinmesi yönünden şimdilerde de çok kıymetli bir kaynaktır.

Editör : Koray Karasulu

Kendime Düşünceler PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu