Suç Kitapları

Kesik Baş PDF indir

Kesik Baş PDF indir, e-kitap sitemizde Kesik Baş kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından kaleme alınan Kesik Baş kitabı PDF Oku.

Kesik Baş kitabı, 216 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kesik Baş kitabını 9786258475364 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kesik Baş kitap özeti, Kesik Baş pdf oku, Kesik Baş yandex, Hüseyin Rahmi Gürpınar e-kitap pdf, Kesik Baş PDF Drive, Kesik Baş Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kesik Baş PDF Oku

*Bu kesik başın çehresi, kulaklarına kadar bir ressam paleti gibi türlü renge, teşhis edilemez bir hâle getirilmişti. Lakin onun bütün kimliği gözlerine toplanmıştı. O esrarengiz, o muammalı, o korkunç bakışıyla, ölümün sessiz, donuk, derin süzüşüyle adeta, ‘İşte beni kestiler. Bu kuyuya attılar. Katillerimi bulunuz. Adalet isterim. İnsan kardeşlerim!’ demek istiyordu…*

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın 1921 senesinde Heybeliada’da bitirdiğı, ardından İkdam gazetesinde tefrika edilen ve 1942’de tam hâliyle ilk defa yayımlanan Kesik Baş romanı, mizahtan, yaşadığı şehrin sokaklarında konuşulan dili yansıtmaktan ve zevkli bir okuma tecrübesi yaşatmaktan asla vazgeçmeyen yazardan gerilim dozu yüksek bir cinayet hikâyesi.

Bir kuyunun dibinde bezlere sarılmış vaziyette kesik bir baş bulunur. Bu korkunç cinayetin üzerindeki sır perdesini aralamak üzere açılan tahkikatla görevli zabıta Remzi ve yardımcısı Seyit maceralı mı maceralı, karışık mı karışık, bir acayip sırrın tam göbeğine düşerler.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’dan Kesik Baş, işinde uzman dedektif ve çaylak yardımcısı, mantık yoluyla çözülen cinayet gibi öğeleriyle Türk edebiyatının ilk polisiye romanlarından biri.

Kesik Baş PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu