Edebiyat Kitapları

Küçük Şeytan PDF indir

Küçük Şeytan PDF indir, e-kitap sitemizde Küçük Şeytan kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fyodor Sologub tarafından kaleme alınan Küçük Şeytan kitabı 326 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Küçük Şeytan kitabını 9786057728487 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Küçük Şeytan kitap özeti, Küçük Şeytan pdf oku, Küçük Şeytan yandex, Fyodor Sologub e-kitap pdf, Küçük Şeytan PDF Drive, Küçük Şeytan Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Küçük Şeytan PDF Oku

Küçük Şeytan Kısa Özet

Rus sembolizminin özgün kalemi Fyodor Sologub, öncüllerinin izlediği yolu tamamen terk ettiği ve en mühim eseri sayılan Küçük Şeytan`da, sıradan bireylerin düştüğü trajigülünç durumları sıradışı bir kasaba dekoruna yedirerek okuru sıra sıra kimin suçlu kimin kurban olduğunu sorgulatan bir çöküş panoramasına sürüklüyor.

Rus edebiyatını hâkimiyeti altına almış gerçekçilik akımına yapılmış en vurucu misillemelerden birisi olan Küçük Şeytan, bunun yanı sıra Ekim Devrimi öncesi burjuva yaşantısını ve rehaveti, yıkıma götüren toplumsal çözülmeyi gözler önüne çıkarıyor. Yazıldığı dönem ahlaka mugayir olduğu gerekçesiyle birden fazla kez sansürlenen ve yagizli tutulan bu yer yer karnava lesk hiciv, sansürsüz haliyle ilk kez Türkçede…

 

Küçük Şeytan PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu