Teknoloji Kitapları

Mama’nın Son Sarılışı PDF indir

Mama’nın Son Sarılışı PDF indir, e-kitap sitemizde Mama’nın Son Sarılışı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Frans De Waal tarafından kaleme alınan Mama’nın Son Sarılışı kitabı 368 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mama’nın Son Sarılışı kitabını 9786257797023 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mama’nın Son Sarılışı kitap özeti, Mama’nın Son Sarılışı pdf oku, Mama’nın Son Sarılışı yandex, Frans De Waal e-kitap pdf, Mama’nın Son Sarılışı PDF Drive, Mama’nın Son Sarılışı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mama’nın Son Sarılışı PDF Oku

Mama’nın Son Sarılışı Kısa Özet

Kırk yıldan uzun süredir hayvanların duygu ve davranışları üzerine çalışan Frans de Waal hayvan ve insan duygularının büyüleyici dünyasını keşfe çıkıyor.

Mama’nın Son Sarılışı, biyolog Jan von Huff ile derin bağlar kuran bir şempanzenin ölümüyle başlıyor. Mama, ölmek üzereyken Van Huff gece vakti son bir sarılma için onu ziyaret etti. Bu olay filme alınmıştı ve tüm dünya çapında bu veda vakti büyük popülarite kazandı. Milyonlarca insan için, Mama’nın genelde insanlara özgü olduğu düsünülen fakat bütün primatlar için ortak bir davranış olan  kocaman bir gülümsemeyle güven verişi, profesörün sırtını okşayıp onu kucaklaması çok etkileyiciydi.

Waal bu kitabında, bireylerin sevme, nefret etme,  korkma, utanma, suçluluk duyma, neşelenme, iğrenme ve empati kurma gibi becerilere sahip tek tür olmadığını gösteriyor. Waal yüz ifadelerini, insan politikalarının ardındaki duyguları, özgür iradeyi, hayvan sezgilerini ve tabii ki Mama’nın yaşamını ve ölümünü tartışmaktadır. Mama’nın Son Sarılışı, insan duygu ve davranışlarının evrimsel köklerini tartışmaya açmak yönünden çok mühim bir yapıttır. Bu kitap dünyanın en prestijli ödüllerinden birisi olan Pen Amerika Bilim Ödülü’nü elde etmiştir.

‘’Siz de bu kitabı okurken benim gibi kendinizi tatlı, şefkatli ve anlayışlı, kitapta ayrıntı kısmı verilen şempanzelerin çok tanıdık davranışlarını taklit ederken bulacaksınızdır. Ama kaşlarınızı çatarken, dişlerinizi sıkarken ve onlar gibi kıçınızı kaşıdığınızda, belki de bütün bu davranışlarımızın yalnızca bizimle alakalı olmadığını hatırlayın.’’

– Adam Rutherford – The Guardian

Mama’nın Son Sarılışı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu