PDF İndir

Mavi Gezi PDF indir

Mavi Gezi PDF indir, e-kitap sitemizde Mavi Gezi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Orhan Duru tarafından kaleme alınan Mavi Gezi kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mavi Gezi kitabını 9789750837258 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mavi Gezi kitap özeti, Mavi Gezi pdf oku, Mavi Gezi yandex, Orhan Duru e-kitap pdf, Mavi Gezi PDF Drive, Mavi Gezi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mavi Gezi PDF Oku

Mavi Gezi Kısa Özet

Orhan Duru’nun Piri Reisin’in ünlü çalışması Kitab-ı Bahriye’nin izinden giderek yazdığı bu rehber kitap Küçük Asya’yı kıyı kıyı, kent kent, denizden ve karadan dalaşıyor, bölgenin güzelliğini, değişkenliğini, ev sahipliği yaptığı medeniyetleri bir kere daha hatırlatarak bizleri yaşadığımız coğrafyanın zenginliğini yeniden düşünmeye davet ediyor.

Görmeye, bilmek ve tanımak ekleniyor bu *Mavi Gezi*de. Coğrafyaya tarih ekleniyor.

Homeros’tan Evliya Çelebi’ye uzanan alıntılar, bir zamanlar Toroslar’da gezen kaplanlar, el değiştiren kaleler ve onların içine inşa edilen iç kaleler ekleniyor, devran döndükçe ve medeniyetler sürdükçe yeniden yazılacak, tekrar okunacak bir eser çıkıyor ortaya.
Piri Reis’in deyimiyle *böyle biline vesselam.*

Mavi Gezi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu