PDF İndir

Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu PDF indir

Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu PDF indir, e-kitap sitemizde Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mevlana Celaleddin Rumi tarafından kaleme alınan Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu kitabı PDF Oku.

Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu kitabı, 2018 sayfadan oluşmuş olup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu kitabını 9786051553566 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu kitap özeti, Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu pdf oku, Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu yandex, Mevlana Celaleddin Rumi e-kitap pdf, Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu PDF Drive, Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu PDF Oku

Mesnevî, hakîkate ulaşmak ve Allah`ın sırlarına âgâh olmak isteyenler için bir yoldur. Mevlâna, eserini etkili kılmak, fikirlerini, duygularını daha güzel açıklamak için bazı garip, müstesnâ hikâyeleri misal olarak vermekte, irfân sahibi bireyleri âdetâ büyüleyen güzel beyitlerini, bu hikâyeler arasına sıkıştırmaktadır. Birbiri içine giren bu nâdir hikâyeler içinde gizlenmiş bulunan Mesnevî cevherlerini, bu ilâhî hikmetleri bulup çıkarmak için çok dikkatle uğraşmak, emek sarf etmek ve çok sabırlı olmak gerekmektedir. Bu emeği hakkıyla sarf edenlerin başında doksan altı yıllık ömrünü Mesnevî`ye adayan, son icazetli mesnevîhan, rahmetli Şefik Can gelir. Şefik Can, Mevlânâ ve Mesnevîsi ile ilgili farklı dillerde yazılan kayda değer tüm kitapları okuduktan, Mesnevî tercümelerini seneler süren bir dikkatle taradıktan sonra bu eseri kaleme almıştır. Beyitler, anlam kaybı oluşmamasına özen gösterilerek, en doğru biçimde ve güzel bir Türkçeyle ifade edilmiştir. Eserde geçen kıssaların kaynakları belirtilmiş, ima edilen ve açıklanan konuların Kur`an-ı Kerim`deki ve diğer büyük kitaplardaki yeri gösterilmiştir.

Mesnevi Tercümesi 6 Cilt Kutulu PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu