Psikoloji Kitapları

MODERN PSİKOTERAPİLER PDF indir

MODERN PSİKOTERAPİLER PDF indir, e-kitap sitemizde MODERN PSİKOTERAPİLER kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Raymond J. Corsini tarafından kaleme alınan MODERN PSİKOTERAPİLER kitabı 1040 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. MODERN PSİKOTERAPİLER kitabını 9789752563315 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. MODERN PSİKOTERAPİLER kitap özeti, MODERN PSİKOTERAPİLER pdf oku, MODERN PSİKOTERAPİLER yandex, Raymond J. Corsini e-kitap pdf, MODERN PSİKOTERAPİLER PDF Drive, MODERN PSİKOTERAPİLER Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

MODERN PSİKOTERAPİLER PDF Oku

MODERN PSİKOTERAPİLER Kısa Özet

Bu eser, şimdilerde psikoloji, psikolojik danışma ve sosyal hizmet uygulama ve eğitim programlarında en fazla kullanılan kaynak kitap niteliğindedir. Belli başlı psikoterapi sistemlerini öğrenmek ve birbirleriyle karşı karşıya geldirarak terapi uygulmalarında bu sistemlerden en iyi biçimde istifade etmek için bu kitaba başvurabilirsiniz. Her bir psikoterapi, kurucusu veya en ünlü uygulayıcısının ağzından tanıtılıyor. Psikoterapi sisteminin temel prensipleri açık ve net bir dille, diğer sistemlerle karşı karşıya geldirılarak anlatılıyor.

• Bölümlerin işleniş şekli öğrenmeyi kolaylaştıracak bir yapıda dizayn edilmiş. Böylelikle kitap ister yatay (bölüm bölüm sırayla), isterse dikey (bölüm özetlerini karşı karşıya geldirıp her bölümden yalnızca belli bir konuyu tarayarak) okunup araştırmalarda kullanılabiliyor.

• Her bir bölüm psikoterapilerin dayandığı teoriyi açıklamakla işe başlıyor. Aynı zamanda her bölümde bulunan Uygulama bölümünde bir vaka hikâyesi ele alınıyor. Burada belli bir psikolojik sorunun değerlendirilmesi, nasıl tedavi edileceği ve takibi işleniyor. Böylelikle psikoterapinin teorik temelleri anlaşılıp teorinin nasıl uygulanabileceği görülmüş oluyor.

• Kitapta bulunan geniş kapsamlı, ayrıntılı, güncel psikoterapi sözlüğü aracılığıyla kitapta işlenen konular ve terminoloji, özet niteliğinde tekrar sunuluyor. 38 senedir bir çok baskı yapan ve her baskıda titizlikle güncellenen bu kitap, dünya çapında 1 milyondan fazla okuyucuyla buluştu, 15 farklı dile çevrildi.
Prof. Raymond J. Corsini Hapishane psikoloğu olarak 15 yıl, endüstri psikoloğu olarak 10 yıl, Adlerci psikoterapist olarak özel muayenehanesinde 30 yıl çalıştı. Aralarında kapsamlı bir psikoloji sözlüğü ile dört adet ansiklopedi de olan 60’dan fazla eser kaleme aldı. Birçok değişik üniversitede psikoloji profesörü olarak görev yaptı.

Prof. Danny Wedding ABD Senatosu’nda ve ABD Temsilciler Meclisi’nde psikolog olarak çalıştı. Yayımlanmış 12 kitabı olan Wedding, üniversitelerde psikoloji profesörü ve idareci olarak görev yaptı. Halen Amerikan Psikoloji Derneği’nde (APA) idareci konumunda görev yapmaktadır.

MODERN PSİKOTERAPİLER PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu