Müzik Kitapları

Müzikte İnsan Sesi PDF indir

Müzikte İnsan Sesi PDF indir, e-kitap sitemizde Müzikte İnsan Sesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Serkan Öztürk tarafından kaleme alınan Müzikte İnsan Sesi kitabı 146 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Müzikte İnsan Sesi kitabını 9786257679725 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Müzikte İnsan Sesi kitap özeti, Müzikte İnsan Sesi pdf oku, Müzikte İnsan Sesi yandex, Serkan Öztürk e-kitap pdf, Müzikte İnsan Sesi PDF Drive, Müzikte İnsan Sesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Müzikte İnsan Sesi PDF Oku

Müzikte İnsan Sesi Kısa Özet

Önsöz:

Değerli müziksever merhaba…

Bu kitapta; insan sesi, bilimsel, sanatsal, kültürel, tıbbî ve eğitimsel yönleriyle ele alınmıştır. Araştırmalarımı, bilgi ve birikimlerimi, akademisyen ve şarkıcı kimliğimle, insan sesini tanımaya, müzikteki kullanımına ve şarkı söylemeye ilgi duyan, bu yönde çaba harcayan, çaba göstermeye iradesi ve arzusu olan herkesle paylaşmayı amaçladım. Kitap içeriği, şimdiye kadar karşı karşıya geldiğım sorulardan, sorunlardan ve alakalıler tarafından bilinmesinin yahut hatırlanmasının yararlı bulunacağını düşündüğüm konulardan oluşturulmuştur. Ses Mekanizması (İşitme Sistemi, Duruş, Solunum, Ses Üretimi (Fonasyon),Yankılama (Rezonans), Ton, Artikülasyon ve Diksiyon), Ses Grupları (Kadın Sesleri, Erkek Sesleri, Çocukluk Döneminde Ses, Ergenlik Döneminde Ses, Yaşlılık Döneminde Ses), Ses Sağlığı (Ses Bozuklukları, Sesi
Tüketen Durumlar, Sesi Aşırı Kullanma Nedenleri, Başlıca Yaygın Şikayetler ve Muhtemel Teşhisler, Şarkıcılarda Ses Kaybının Sebepleri, Çevresel Etkiler, Alerji, Hastayım şarkı söylememde sakınca var mıdır?, Beslenme ve Tüketim Alışkanlıklarının Sese Etkisi, Ses Terapisi, Ameliyat, Şarkı Söylemek ve Ruh Sağlığı İlişkisi), Ses Eğitimi (Eğitimci Davranışları, Öğrenci Davranışları, Bireysel Ses Eğitimi, Koroda Şarkı Söyleme Eğitimi), Alıştırma Örnekleri (Alıştırma Yapmak Gerekli midir?, Solunum Alıştırmaları, Ses Üretimi (Fonasyon) Alıştırmaları, Yankılama (Rezonans) Alıştırmaları, Ton ve Artikülasyon için Bağlı ve Kesik Alıştırmalar), İcra ve Yorum (Müzikal İfade (Yorum), Beğeni ve Estetik, Tür Bilgisi, Eser Seçimi, Mekân, Zaman Yönetimi, Bedensel, Zihinsel ve Ruhsal Hazırlık, Bireysel ve Toplu Seslendirme, İletişim) başlıkları altında sesle ve şarkı söylemeyle ilişkili hususlar ele alınmıştır. Birikimlerimde emeği olan tüm hocalarıma, dostlarıma, çalışmalarından ve fikirlerinden faydalandığım meslektaşlarıma ve tecrübelerimde büyük payı olan öğrencilerime teşekkürlerimi sunuyor, bu kitabın tüm alakalılere faydalı olmasını diliyorum.

Müzikte İnsan Sesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu