PDF

Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler PDF Oku indir

Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler kitabını araştırdık. Ayrıca KolektifOsho tarafından kaleme alınan Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler kitap özetinin yanı sıra, Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler pdf oku, Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler yandex, Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler e-kitap pdf, Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler PDF Drive, Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler PDF indir Oku

ÇÖZÜLMEK Salınım ve gevşemeyle gerginliklerden kurtulmak -TEŞHİSBilinç bedenin karşısında yer alamaz. Bilincin bedeninin içinde yaşarken bu ikisi birbirine nasıl düşman olabilir? Onlar birbirlerine her yönden destek olmaktadır. Sana bir şey dile getiriyorum ve elim ben ona komut vermeden dile getirdiğim şeye uygun bir hareket yapıyor. Benimle elim içinde derin bir eşzamanlılık söz konusu. Yürüyorsun, yiyip, içiyorsun ve tüm bunlar senin beden ve bilinç olarak organik bir bütün olduğunu gösteriyor. Bedenine işkence ederek bilincini yüceltemezsin. Bedenin sevilmesi gerekir- onunla çok iyi dost olmalısın. O senin yuvan, onu tüm çöplerden arındırmalı ve onun gün be gün, sürekli olarak senin hizmetinde olduğunu unutmamalısın. Sen uyurken bile bedenin hazmederek, yediklerini kana dönüştürerek, ölü hücreleri bedenden atıp yerine taze oksijen getirerek sürekli olarak senin için çalışıyor- hem de sen derin uykudayken! O senin hayatta kalışın, senin canın için gereken her şeyi yapıyorken, sen ona bir kez bile teşekkür etmeyecek kadar nankörce davranıyorsun. Dinler sana bunun tam tersini, bedenine işkence etmeni öğretiyor: “Beden senin düşmanın, bedenden ve onun bağlarından kurtulmalısın.” Senin bedenden daha fazlası olduğunu ve ona bağlanmaya hiç gerek olmadığını ben de biliyorum. Ama sevgi bağlanmak değildir, şefkat bağlanmak değildir. Bedenin için, onun beslenmesi için sevgi ve şefkate mutlak derecede ihtiyaç mevcuttur. Ve bedenin ne kadar iyi olursa, bilincinin gelişmesi de o kadar iyi bir olasılıktır. Bu organik bir bütündür.

Dünyada herkesin temelde yüreğin sessizlikleriyle, bir başka deyişle meditasyonla tanıştırıldığı, herkesin bedenine şefkat duymaya hazırlandığı çiçeği burnunda bir eğitim şekiline ihtiyaç var. Çünkü kendi bedenine karşı şefkatli olamazsan, başka bir bedene karşı hiç olamazsın. Beden canlı bir organizmadır ve sana hiçbir zararı dokunmamıştır. Rahimde belirdiğin andan bu yana sana sürekli olarak hizmet etmiştir, ölene dek de hizmetinde olmaya sürecektir. Ondan yapmanı istediğin her şeyi, bu imkansız bir şey olsa bile, yerine getirecek ve asla sana karşı itaatsizlik etmeyecektir. Böylesine itaatkar ve bilge bir mekanizma yaratmak düşünülemez bile. Bedeninin işlevlerinin tümüyle farkına varırsan bi hayli şaşırabilirsin. Bedeninin neler yapıp durduğunu şuana dek hiç düşünmedin. Bu öylesine mucizevi, öylesine gizemli bir şeydir ki. Ama bunu hiç incelemedin. Asla kendi bedenine aşina olmak zahmetine katlanmadın. Ve başkalarını sevdiğini mi sanıyorsun? Bu olabilecek değil çünkü başka insanlar da sana beden olarak görünüyor. Beden, tüm varoluşun en büyük sırrıdir. Bu sırrı sevmek gerek- onun sırlarını ve işlevlerini içtenyetle araştırmak gerek. Ne yazık ki dinler bedene tamamen karşı çıkmışlardır.

Lakin bu karşı duruş, insanın bedenin bilgeliğini, bedenin sırrıni öğrendiği taktirde, ne din adamları ne de Tanrı’yla uğraşacağına dair bir ipucu, bir kesin işarettir. İnsan böylelikle en büyük sırrı kendi içinde bulmuş olacaktır ki, zaten bilincinin mabedi de tam anlamıyla bu sırrın içinde yatar. Bir kez kendi bilincinin, kendi varlığının farkına vardığında artık senden ötede bir Tanrı yoktur. Lakin böyle bir kişi diğer insanlara, diğer canlılara karşı saygılı davranabilir çünkü onlar da aynı sırrın, farklı şekillerde ifade bulmuş birer parçası, yaşamı daha zengin kılan farklı çeşitleridir. Ve kişi bir kez bilinci kendi içinde keşfettiğinde, nihai olana giden anahtarı da bulmuş demektir. Sana kendi bedenini sevmeyi, ona karşı şefkatli olmayı, onun gizemlerinin içine girmeyi öğretmeyen hiçbir eğitim şekili, kendi bilincine nasıl adım atacağını da öğretemez. Beden kapıdır- beden atlama taşıdır.

Osho – Ruh Eczanesi – İnsan Ruhuna Özel Reçeteler PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu