PDF

Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği PDF Oku indir

Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği kitabını araştırdık. Ayrıca KolektifOsho tarafından kaleme alınan Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği kitap özetinin yanı sıra, Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği pdf oku, Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği yandex, Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği e-kitap pdf, Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği PDF Drive, Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği PDF indir Oku

Sevgi yalnızca anlayış ve farkındalıkla olabilecekdür. Sadece diğer kişiyi anlayıp ona saygı duymakla yetinmeyip, varlığının da en derindeki özüne varmışsındır. Kendi en derin özünü görerek, diğerindeki en derin özü de görmeye muktedir hale gelmişsindir. Artık diğeri bir beden yahut bir zihin olarak var olmaz; diğeri bir ruh olarak da var olur. Ve ruhlar ayrı değildir; iki ruh buluştuğunda bir olurlar. Sevgi aşkın en yüksek halidir. Şehvetin ne olduğunu bilinmekte, bundan dolayı sevginin ne anlama gelebildiğini anlamak da çok zor değildir. Şehvet biyolojik bir ateşlilik halidir: O sıcaktır, sen hemen hemen biyolojik, bilinçdışı enerjiler tarafından ele geçirilirsin. Artık sen kendinin efendisi değilsindir; yalnızca bir kölesindir. Sevgi senin biyolojiyi aştığın, fizyolojiyi aştığın manasına gelmektedir. Sen artık köle değilsindir, bir efendi olmuşsundur. Artık sen bilinçli olarak iş görürüsün. Bilinçdışı kuvvetler tarafından yönetilmiyor, çekiştirilmiyor ve itilmiyorsun; enerjilerinle ne yapmak istediğine kendin karar verebiliyorsun. Bütünüyle özgürsün. O zaman şehvet halini alan enerji sevgiye dönüşür.

Şehvet tutkudur, sevgi ise şefkattir. Şehvet arzudur, sevgi ise arzusuzluktur. Şehvet açgözlülüktür, sevgi ise paylaşmaktır. Şehvet diğerini bir araç olarak kullanır, sevgi ise diğerine kendi içinde bir amaç olarak saygı duyar. Şehvet seni yeryüzüne, çamura bağlı tutar ve asla bir nilüfer haline gelemezsin. Sevgi seni bir nilüfer yapar. Sen hırsın, öfkenin, açgözlülüğün çamurlu dünyasının üzerinde yükselmeye başlarsın. Sevgi enerjilerin dönüşümüdür. Normalde sen parçalanmışsındır, bölünmüşsündür. Bazı enerjiler senin öfken tarafından emiliyor, bazı enerjiler hırsın tarafından emiliyor, bazı enerjiler senin tutkun tarafından emiliyor ve bu böyle sürüp gidiyor. Ve senin etrafında o kadar çok arzular var ki sana hiç enerji kalmıyor; sen sığ, içi boş kalıyorsun. Ve William Blake’in dediklerini hatırla -bunda büyük bir bilgelik var- der ki: “Enerji keyiftir.” Lakin sende hiç enerji kalmamıştır; senin tüm enerjin boşa gitmeye sürdürmekte. Tüm bu enerjiler artık israf edilmediğinde, onlar senin içsel gölünü, manevi varlığını doldurmaya başlar. Sen dolarsın.

İçinden büyük bir sevinç yükselir. Taşmaya başladığında, bir buda haline gelirsin ve sen tüketilemeyecek bir kaynağa erişmişsindir. Ve sen bir buda olduğunda —yalnızca o zaman— sevginin ne olduğunu tecrübe edeceksin. O serin sevgidir — dikkatini çekerim soğuk değil— serin sevgi. O, kendi sevincini varoluşun tümüyle paylaşmandır. Kendin için bir rahmet haline gelmendir, tüm varoluş için bir rahmet haline gelmendir. Sevgi budur. Şehvet bir lanettir, sevgi ise rahmettir.

Osho – Sevgi – Aşkın En Güzel Çiçeği PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu