Teknoloji Kitapları

Para – Antik Çağdan Geleceğe PDF indir

Para – Antik Çağdan Geleceğe PDF indir, e-kitap sitemizde Para – Antik Çağdan Geleceğe kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dursun Ali Yaz tarafından kaleme alınan Para – Antik Çağdan Geleceğe kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Para – Antik Çağdan Geleceğe kitabını 9786050832044 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Para – Antik Çağdan Geleceğe kitap özeti, Para – Antik Çağdan Geleceğe pdf oku, Para – Antik Çağdan Geleceğe yandex, Dursun Ali Yaz e-kitap pdf, Para – Antik Çağdan Geleceğe PDF Drive, Para – Antik Çağdan Geleceğe Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Para – Antik Çağdan Geleceğe PDF Oku

Para – Antik Çağdan Geleceğe Kısa Özet

Para yokken insan vardı fakat insanlık tarihi parayla başladı.

O halde şuana dek yapılmamış bir şey yapılabilir; insanlık tarihi *para* olgusu merkeze konularak yazılabilirdi.

Antik Çağdan Geleceğe PARA’da, paranın iktidar ilişkilerine, mitlere, toplumsal yaşamın örgütlenme şekillerine uzanan etkilerini görmek, çoğu yerde ufak anekdotlar biçimde anlatılan hadiselere tanıklık etmek gerçek bir okuma zevki veriyor.

Çoğumuzun zihninde soyut ve ‘kaydi’ bir anlam dünyasına işaret eden ‘para’nın tarihi seyir içindeki etkilerini bütünlüklü bir bakış açısıyla gösteren Dursun Ali Yaz, şimdiye kadar ortaya konmamış bir bakış açısıyla geçmişten geleceğe paranın yazılmamış tarihini kaleme alıyor. 

*Binlerce yıllık uygarlık yolculuğunda bizleri yalnız bırakmayan tek şey paraydı. İşte bu kitap, antik çağdan emekleyerek yola çıkıp şimdilerde ışık hızına erişen paranın muhteşem macerasıni merak edenler için yazıldı.*

Dursun Ali Yaz

*11.000 senedir tercih ettiğimiz para türlerini bilim ve akıl eleğinden geçiren yazar, para olgusunu Trampa Para, Mal Para, Tartı Para, Madeni Para, Kâğıt Para ve Sanal Para olmak üzere altı kategoriye ayırıyor. Paranın ruhu, özü ve şeklini baz alarak yaptığı bu ayırımın para felsefesinde çiçeği burnunda bir sayfa açacağına inanıyorum. Uzun ve disiplinli bir çalışmayla ortaya koyduğı eser, paranın yalnızca tarihini değil servet ve devlet kavramlarıyla ilişkisini sosyolojik, kültürel ve yönetsel açıdan irdeliyor.”

Dr. Yılmaz Argüden

Para – Antik Çağdan Geleceğe PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu