Siyaset Kitapları

Paranın İmparatorları PDF indir

Paranın İmparatorları PDF indir, e-kitap sitemizde Paranın İmparatorları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İsmail Tokalak tarafından kaleme alınan Paranın İmparatorları kitabı 288 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Paranın İmparatorları kitabını 9789756205464 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Paranın İmparatorları kitap özeti, Paranın İmparatorları pdf oku, Paranın İmparatorları yandex, İsmail Tokalak e-kitap pdf, Paranın İmparatorları PDF Drive, Paranın İmparatorları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Paranın İmparatorları PDF Oku

Paranın İmparatorları Kısa Özet

Binlerce yıllık zamanda belli bir bilgi birikimi ve ilişki ağları içinde oluşturulmuş çok büyük ve tekelleşmiş bir güç sistemi olan Küresel Finans Oligarşisi’nin başında çoğunlukla dünya nüfusunun % 0,2`sini teşkil eden Yahudiler mevcuttur. Bunların en başında da Almanya, Frankfurt kökenli olup Avrupa’nın mühim şehirlerine yayılmış olan banker kökenli bir aile olan Rothschildler mevcuttur. Rothschild ailesi 200 yılı aşkın bir zamanda perde arkasında kalarak eli kolu her yere uzanarak dünya çapında söz sahibi olmuştur.

Rothschild ailesi dünya çapında ekonomik ve politik sistemin nasıl çalıştığını çok iyi bilir. Aile bireyleri. Bilhassa finans ve enerji hususunda çok mühim noktaları ellerinde tuttukları gibi diğer küresel güçlerle de işbirliği yaparlar. Uzun senelerdır en yakın işbirliği yaptığı aile yine büyük küresel güç olan Rockefeller ailesidir. İsrail Devleti’nin kuruluşunda da Rothschild ailesinin büyük rolü ve yardımları olmuştur. Rothschild’lerin perde arkasından dünya ekonomisi ve politikaları üzerinde iki yüz yılı aşkın sürede tarihsel süreç içinde nasıl bir küresel güç olduklarını geniş halk kitlelerinin bilmesi gerekmektedir.

Rothschild’ler doğru zamanda doğru yerde bulunan, bunu da fırsata çevirmesini çok iyi bilen rasyonel bir ailedir. Oyunu kaidelerina göre oynar ve bu oyunda gerektiğinde acımasız olmayı da iyi bilirler.Rothschild’lerin kurucusu Mayer Amschel Bauer (Rothschild) (1743/44-1812) Frankfurt’ta çocuklarına bu gerçeği şöyle hatırlatıyordu: *Eğer bi hayli beğeni alan bir insan olmayı başarmazsanız korkulan bir insan olun.* Perde arkasında kalmış Rothschild gerçeklerini bilmek bize çok şey öğreteceği gibi küresel sistemin nasıl çalıştığını da burada dönen oyunları da anlamamızı kolaylaştıracaktır.

Paranın İmparatorları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu