PDF İndir

Paranın Psikolojisi PDF indir

Paranın Psikolojisi PDF indir, e-kitap sitemizde Paranın Psikolojisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Morgan Housel tarafından kaleme alınan Paranın Psikolojisi kitabı 312 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Paranın Psikolojisi kitabını 9786057400659 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Paranın Psikolojisi kitap özeti, Paranın Psikolojisi pdf oku, Paranın Psikolojisi yandex, Morgan Housel e-kitap pdf, Paranın Psikolojisi PDF Drive, Paranın Psikolojisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Paranın Psikolojisi PDF Oku

Paranın Psikolojisi Kısa Özet

*Finans hususunda pek az kişi Morgan Housel kadar güzel, yalın ve açık yazabilir.*
– DANIEL H. PINK
New York Times’ın en fazla satanlar listesindeki When, To Sell is Human, and Drive adlı kitabın yazarı

*Housel’ın gözlemleri genelde bir taşla iki kuş vuruyor: Hem önceden söylenmemiş, hem de doğru ve mantıklı şeyler dile getiriyor.*
– HOWARD MARKS
Oaktree Capital Management’ın kurucularından ve eş başkanı

*Karmaşık kavramları sürükleyici ve kolay anlaşılır bir anlatıya çevirebilen ender yazarlardan biri.*
– ANNIE DUKE
Thinking in Bets adlı kitabın yazarı

Para hususunda başarılı olmak, mutlaka balakayla ve balakalı olmakla alakalı bir mesele değildir. Nasıl davrandığınızla alakalıdir. Üstelik davranışı öğretmek zordur; gerçekten zeki insanlara bile. Para yönetimi, yatırım ve kurumsal karar alma süreçlerinin genelde çok sayıda matematik hesabı içerdiği, ne yapacağınızı net bir biçimde ortaya koyan veriler ve formüller temelinde hareket etmeyi gerektirdiği düşünülür. Lakin gerçek dünya çapında insanlar finansla alakalı kararlar alırken yalnızca tablolara bakmaz. Finansal kararlar genelde sofrada yahut bir toplantı odasında, birinin kendi hayat hikâyesinin, ona özgü dünya görüşünün, egonun, kibirin, pazarlamanın ve bazı enteresan motivasyon unsurlarının buluştuği mekanlarda alınır. Ödüllü yazar Morgan Housel Paranın Psikolojisi’nde, bireylerin paraya ilişkin düşünce şekillerini ele alan 19 kısa hikâyeye yer veriyor ve yaşamın en mühim yönlerinden birisi olan para konusunu nasıl daha iyi anlayabileceğimize dair mühim dersler sunuyor.

Paranın Psikolojisi PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu