Siyaset Kitapları

Parti, Cemaat, Tarikat PDF indir

Parti, Cemaat, Tarikat PDF indir, e-kitap sitemizde Parti, Cemaat, Tarikat kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tayfun Atay tarafından kaleme alınan Parti, Cemaat, Tarikat kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Parti, Cemaat, Tarikat kitabını 9789750732850 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Parti, Cemaat, Tarikat kitap özeti, Parti, Cemaat, Tarikat pdf oku, Parti, Cemaat, Tarikat yandex, Tayfun Atay e-kitap pdf, Parti, Cemaat, Tarikat PDF Drive, Parti, Cemaat, Tarikat Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Parti, Cemaat, Tarikat PDF Oku

Parti, Cemaat, Tarikat Kısa Özet

Türkiye 2000’lerden bu yana hem yeni bir yüzyıla hem de yeni bir siyasal rotaya girdi. Cumhuriyet’in başından beri mevcut olsa da hep kıyıda ve kontrol altında tutulmuş İslamcı siyaset, 2002’de AKP iktidarıyla birlikte *merkez*e doğru hızla yol almaya başladı. Süreç, onu bugün kelimenin tam anlamıyla egemen parti konumuna getirmiş durumda.

Liberal, demokratik ve özgürlükçü vaatlerle başlayan bu yolculuğun giderek bambaşka sularda toplumsal ayrışma, kutuplaşma ve çatışmalara yelken açılmış olarak sürmesi, yalnızca Türkiye için değil, dünya çapında da merak ve endişeyle takip edilen bir sorun ve tartışma konusu.
Elinizdeki kitap, siyasal İslamın laik/seküler Türkiye’de sürmekte olan bu iktidar seyrini sosyal antropolojik bir süzgeçten geçirme girişimi.

Tayfun Atay, söz konusu süreci kültür/kimlik/yaşamşekili bağlamında ve *dinbazlık* kavramını anahtar yaparak çözümlemeye çalışıyor. Yargılayıcı olmaktan uzak, yapıcı bir eleştirellikle…

Parti, Cemaat, Tarikat PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu