Psikoloji Kitapları

Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar PDF indir

Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar PDF indir, e-kitap sitemizde Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. F. Ebru İkiz tarafından kaleme alınan Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar kitabını 9786053204015 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar kitap özeti, Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar pdf oku, Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar yandex, F. Ebru İkiz e-kitap pdf, Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar PDF Drive, Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar PDF Oku

Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar Kısa Özet

Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar kitabı bugünümüzü yapılandıran, psikolojide hemen hemen 200 yıllık bir birikimin özet olarak derlemesidir ve 38 yaklaşımı tanıtan bir ders kitabıdır. Bu kitapta kuramları kısaca tanıtma, farklı donanımlarıyla kategorize edip ayırt edilebilirliklerini arttırma hedeflenmektedir. Kitabın birinci bölümünde birinin kuramları sevmesi ve nasıl yararlanacağını anlaması hedeflenmiştir. İkinci bölümde kuramlar verilmektedir. Üçüncü bölümde ise yenilikçi (inovatif) psikolojik danışma ve psikoterapi yaklaşımlarına ilişkin ek okuma verilmektedir. Bu kaynak;

1- Psikolojik danışma ve psikoloji ile alakalı insana yardım mesleklerini merak eden ve belki tercih edecek olan lise gençliğinin bi hayli hızlıca göz atıp ne yapacağını anlayacağı özet anlatımlı ve ufak, kolay taşınabilen bir başucu kaynağıdır.

2- Psikolojik danışma ve psikoloji okuyan lisans öğrencilerinin hem derslerinde hem de KPSS`ye hazırlanırken tüm yaklaşımları bir arada özet olarak bulabileceği bir başucu kaynağıdır.

3- Öğretmen adaylarının kuramlara hazırlanmasını kolaylaştıracak bir temel kaynaktır. Bu kuramlar eğitim bilimlerinin farklı konularında da karşılarına çıkmaktadır: öğrenme psikolojisi, gelişim psikolojisi, sınıf yönetimi, eğitim programları, öğretim metotları gibi.

4- Ailelerin ve özellikle ebeveynlerin kendilerini geliştirmeleri ve çocuklarını sağlıklı yetiştirmeleri adına doğru bilgileri ve bakış açılarını bir arada bulabilecekleri bir başucu kaynağıdır.

Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu