Siyaset Kitapları

Rabıta PDF indir

Rabıta PDF indir, e-kitap sitemizde Rabıta kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Uğur Mumcu tarafından kaleme alınan Rabıta kitabı 611 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Rabıta kitabını 9786054274673 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Rabıta kitap özeti, Rabıta pdf oku, Rabıta yandex, Uğur Mumcu e-kitap pdf, Rabıta PDF Drive, Rabıta Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Rabıta PDF Oku

Rabıta Kısa Özet

12 Eylül 1980 darbesinin sözde “Atatürkçü” generalleri, yeterli fdin hizmeti verilemediğinden, şeriatçı tarikatların, cematlerin eline düştüğüne inandıkları Avrupa`daki Türklere, Diyanet işleri`nin “memur” imamlarını göndermek ister ama döviz yoktur! Gizli bir anlaşmayla, imam maaşlarının, Suudi Arabistan`ın, yine şeriatçı Rabıtatül Alemül İslam (Dünya İslam Birliği ) örgütünce “karşılıksız” ödenmesi sağlanır! Gizli Kararname, hepsi de Atatürkçülük iddiasındaki devlet başkanı general Kenan Evren, başbakan amiral Bülend Ulusu ve bakanlarca imzalanmıştır.

1980 öncesinde Demirel ve Ecevit Hükümetleri de bu yöntemi kullanmıştır. Bu kirli çamaşırları sergilediği için katledilen Uğur Mumcu, Rabıta`nın sonunda, Meclisi bombalanmış 2016 Türkiye tablosu için 30 yı için şöyle ıuyarmış: “Din ve inanç özgürlüğünün en sağlam güvencesi, laikliktir. Siyasal amaçlı dinsel akımların devlete egemen olmasını önlemek için getirilen nu ilkenin ne kadar mühim ve vazgeçilmez olduğunu, her gün yaşadığımız olaylarla çok daha iyi anlıyoruz.

Rabıta PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu