Kitap Tavsiyeleri

Roman Türünde 10 Kitap Tavsiyesi

Mutlaka okumanız gereken 10 Roman kitabı

Merhabalar, bildiğiniz gibi sitemiz sürekli güncellenmekte ve her gün yeni bir PDF kitabı ziyaretçilerimiz ile buluşturmaktayız ama bu defa farklı bir konu açarak ne tür kitap okumak istediğine karar veremeyenler için Roman Türünde 10 Kitap Tavsiyesi yapıyorum. Bu konuda sizler için özenle seçtiğim 10 roman kitabı bulacaksınız.

İşte sizler için hazırladığım 10 Roman kitabı tavsiyesi

Okunması gereken Kitaplar hayatımızın vazgeçilmezi olan sayılı şeylerden biridir, çoğu zaman kişi kitap ile kocaman bir dünya kurmuştur kendine ve o dünyada yalnız herkesten uzak sadece kitapları ile yaşamaktadır kitap insanın ruhunu dinlendirerek daha bilge bir karaktere sahip olmasını sağlar ayrıca çok kitap okumanın bir diğer faydası ise kelime dağarcığınızın gelişecek olması böylece akıcı konuşabilecek ve anlamlı cümleler kurabileceksiniz.

1. Suç ve Ceza – F. M. Dostoyevski

Listemizin yine ilk sırasında Suç ve Ceza kitabını görüyoruz, Dostoyevski tarafından yazılmış dünya klasikleri ve dünya roman kitapları türündeki kitaplardan en bilineni hikayesi bakımından az bulunan türde bir kitap olduğu için her kitap sever tarafından okunmaktadır bizim tavsiye listemizde 10. sırada yer alıyor.

Kitabı İndirmek İçin:  Dostoyevski Suç ve Ceza PDF İndir

2. İnsan Neyle Yaşar – Lev Tolstoy

Listemizde 9. sırasını Lev Tolstoy tarafından yazılan İnsan Neyle Yaşar kitabına ayırıyoruz, bu kitapta yazardan okuyucularına bazı öneriler bulunmakta ayrıca Simon isimli ticaret insanının küçük bir kasabada yaşadığı olaylar anlatılmaktadır.

Kitabı İndirmek İçin:  İnsan Neyle Yaşar Tolstoy PDF İndir

3. Körlük – José Saramago

1998 yılında Nobel edebiyat ödülü almış Körlük isimli kitap listemizin 8. sırasında bulunuyor. Kitapta aniden kör olan birinin hikayesi anlatılmaktadır eğer okumadıysanız bence bu kitabı okuyun ve arşivinize ekleyin.

Kitabı İndirmek İçin:  Körlük Jose Saramago PDF İndir

4. Yeraltından Notlar – Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Dostoyevski Dünya üzerindeki en ünlü kitap yazarlarından biridir yaşamı boyunca kitap yazarak büyük başarılara imza atmıştır, tavsiye listemizde bu kitaba 7. sırada yer verdik.

Kitabı İndirmek İçin:  Yeraltından Notlar Dostoyevski PDF İndir

5. Dokuzuncu Hariciye Koğuşu – Peyami Safa

Yerli yazarlarımızdan önemli bir kişidir Peyami Safa kitap yazarlığı yapmıştır yıllarca Dokuzuncu Hariciye Koğuşu kitabı okunması gereken roman kitaplarından biridir, listemizde 6 sırada.

Kitabı İndirmek İçin:  Dokuzuncu Hariciye Koğuşu Peyami Safa PDF İndir

6. Sefiller Victor Hugo

Roman kitabı okuyucularının en çok sevdiği Victor Hugo kitabıdır bu harika kitaba listemizde 5. sırada.

Kitabı İndirmek İçin:  Sefiller Victor Hugo PDF İndir

7. Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon

John Verdon tarafından 2010 yılında yayınlanan Polisiye Roman türünde kitap, kitabın hikayesi son derece sürükleyici ve etkileyici kitabı henüz okumadıysanız hemen indirip okumalısınız indirmek için alttaki linki kullanınız.

Kitabı İndirmek İçin:  Aklından Bir Sayı Tut John Verdon PDF İndir

8. Kayıp Tanrılar Ülkesi – Ahmet Ümit

Türk Roman yazarlarımızdan Ahmet Ümit tarafından yazılan Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabı listemizde 3.sırada yer almaktadır.

Kitabı İndirmek İçin:  Kayıp Tanrılar Ülkesi Ahmet Ümit PDF İndir

9. Sineklerin Tanrısı – William Golding

Dünya genelinde en çok okunan kitaplar arasında olan Sineklerin Tanrısı kitabına listemizde 2. sırada yer ayırdık.

Kitabı İndirmek İçin:  Sineklerin Tanrısı William Golding PDF İndir

10. Tutunamayanlar – Oğuz Atay

Listemizde 1. sırayı tabi Türk yazara bırakacaktık Oğuz Atay yazmış olduğu Tutunamayanlar isimli kitabı ile büyük küçük herkesin sevgisini kazanmıştır, hikaye bakımından mükemmel kurguya sahip olduğu için listemizde ilk sırada bulunuyor eğer Tutunamayanlar kitabını okumadıysanız hemen indirip okumalısınız.

Kitabı İndirmek İçin:  Oğuz Atay – Tutunamayanlar PDF İndir

Roman Türünde 10 Kitap Tavsiyesi başlıklı konumuzu okurken satır atlamadan buraya kadar geldiyseniz kesinlikle gerçek bir kitap seversiniz demektir, böyle listelerin daha fazla gelmesini istiyorsanız hemen altta bulunan yorumlar alanına yorumunuzu bırakabilirsiniz.

Daha fazla tavsiye için Kitap Tavsiyeleri kategorimize bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu