Müzik Kitapları

Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi PDF indir

Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi PDF indir, e-kitap sitemizde Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Volkan Barut tarafından kaleme alınan Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi kitabını 9786059646802 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi kitap özeti, Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi pdf oku, Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi yandex, Volkan Barut e-kitap pdf, Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi PDF Drive, Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi PDF Oku

Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi Kısa Özet

Bu kitap Volkan Barut`un yaşamının son zamanında hazırlamaya başladığı bir Armoni Eğitimi çalışmasıdır. Yakalandığı hastalık yüzünden yarım kalan çalışma son öğrencilerinden A. Yunus Gencer, Erkan Çavdaroğlu ve Sercan Büyükedes tarafından tamamlanmıştır.
Kitap oluşturulurken Volkan Barut`un öğretmeni Ahmet Adnan Saygun`un eğitim metotları ve bestecilğe olan bakış açısı temel alınmıştır. Yazarlar bir ödev kitabı yazmaktan olabilecek olduğunca uzak durmaya çalışmıştır, zira armoni ödevi kitapları boldur. Dolayısıyla, burada armoninin temel prensipleri üzerine bilgi verilirken, öğrencinin iç duyuşunun nasıl ve hangi yöntemle gelişebileceği üzerinde durulmuştur. Yüzseneler boyunca tarihte yer edinmiş mühim eserlerin yıkılmadan nasıl uzun süre ayakta durduğunu anlamak ve bu eserler üzerinde analizler yapıp bireylerin kendi müzikal dünyalarında sağlam bir temel oluşturmak amaçlanmıştır.
Volkan Barut`un kendi derslerinde yaşadığı deneyimler ışığında eski/yeni tüm müziklerde ayakları yere basan çalışmaların nasıl ve hangi yollarla yazılabileceği hususunda yol göstericidir bu kitap. “Müzik hangi etmenlerden meydana gelir?” sorusuna tarih içinde çeşitli yanıtlar bulunabilir. Bu kitabı da kendi anlattığı dönemler içinde anlamak ve sözü edilen konuları en yenilikçi alana bile uygulamak olabilecekdür.
Dönem, stil gibi konularda ayrım yapmayan yaklaşımıyla Batı müziği türleri üzerinde bağ ve etkili bir hâkimiyet kurabilen Volkan Barut`un şu kelimeleri sanırız kitabı özetlemeye yetecektir:

“Ben yargıda bulunmadan önce anlamaya çalışıyorum. Sizler de eski yahut yeni bir müzik dinlediğinizde önce iyice anlamaya çalışın! Neyin güzel neyin çirkin olduğunu sorarsanız, ben yalnızca eskiye bakıp hangi müziklerin neden kalıcı olduğunu düşünürüm. Sizler istediğiniz yoldan gitmekte özgürsünüz. Tarih, hangi müziğin kalıcı bulunacağını gösterecektir.”

Saygun Yaklaşımıyla Armoni Eğitimi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu