Araştırma Kitapları

Sayılar Teorisi Problemleri PDF indir

Sayılar Teorisi Problemleri PDF indir, e-kitap sitemizde Sayılar Teorisi Problemleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İsmail Naci Cangül tarafından kaleme alınan Sayılar Teorisi Problemleri kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sayılar Teorisi Problemleri kitabını 9786054798353 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sayılar Teorisi Problemleri kitap özeti, Sayılar Teorisi Problemleri pdf oku, Sayılar Teorisi Problemleri yandex, İsmail Naci Cangül e-kitap pdf, Sayılar Teorisi Problemleri PDF Drive, Sayılar Teorisi Problemleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sayılar Teorisi Problemleri PDF Oku

Sayılar Teorisi Problemleri Kısa Özet

Sayılar teorisi, cebirin bir dalı olarak son senelerda bi hayli gelişme göstermiştir. Bunun bir nedeni, bir çok matematik dalına göre daha anlaşılır oluşudur. Bilhassa Fermat`ın son teoremi, Goldbach iddiası, Fermat ve Mersenne asalları, Fermat`ın ufak teoremi, Euler teoremi, Çinlilerin kalan teoremi ve asallar ile alakalı bir çok sonuç gibi sayılar teorisinin iskeletini oluşturan yapı taşları, ifade olarak kolay anlaşılır niteliktedir.

Matematikte en uzun süre ispatsız kalma rekorunu elinde bulunduran Fermat`ın son teoremini, 350 yıl sonra 1994`te ispatlayan Andrew Wiles da bu konuya tasvir ederek, kendisini bu teoremle uğraşmaya yönelten anın, halen bir ilkokul öğrencisi iken kütüphanedeki bir kitapta görüp, basit bir şekilde anlayabildiği basit bir denklemden bir araya gelen ifadeye rastladığı an olduğunu belirtmektedir. Eğitim sistemimizde matematiğin ve iyi bir matematik bilgisine sahip olmanın önemi ve pratik düşünebilmenin bilincine varılırsa tarihte olduğu gibi Türk milleti, yeniden evrensel bilime önderlik edebilecek bilim adamları yetiştirme başarısını gösterebilir.

Bu kitabın az da olsa bu hedefe gidilmesinde Türk gençlerine yol gösterici olmasını; bunun bunun yanında sayılar teorisi başta olmak üzere, bir çok alanda eksikliği hissedilen Türkçe ders kitabı ve problem kitabı eksikliğinin de giderilmesi yolunda ufak bir katkı olması ümit edilmektedir.

Sayılar Teorisi Problemleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu