Felsefe Kitapları

Sevgi ve Adalet PDF indir

Sevgi ve Adalet PDF indir, e-kitap sitemizde Sevgi ve Adalet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Paul Ricoeur tarafından kaleme alınan Sevgi ve Adalet kitabı 106 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sevgi ve Adalet kitabını 9789755709970 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sevgi ve Adalet kitap özeti, Sevgi ve Adalet pdf oku, Sevgi ve Adalet yandex, Paul Ricoeur e-kitap pdf, Sevgi ve Adalet PDF Drive, Sevgi ve Adalet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sevgi ve Adalet PDF Oku

Sevgi ve Adalet Kısa Özet

Paul Ricœur`ün sevgi ve adalet içindeki gerilimli ilişkinin izini sürdüği konferanslarını bir araya getiren Sevgi ve Adalet, felsefe ile teolojinin kesiştiği sahada çiçeği burnunda patikalar açıyor. Kutsal metinlerde adalet arayışının neden sevgi temasından ayrılmadığı sorusunun peşine takılan Ricœur, birinin komşusuna dönük bireysel sevgisiyle toplumsal adalet arayışı içindeki uçurumun anlamı üzerine düşünmeye davet ediyor okurunu.

Edebiyat eleştirmeni kimliğiyle kutsal metinlerdeki simgeleri çözümleyen, filozof kimliğiyle ise toplumsal yaşamda etiğin yerini sorgulayan Ricœur, iki perspektifin ufuk noktasında yeni bir yaklaşım icat ediyor. Sevgi ve adalet ilişkisinin açmazlarını birbirinin ışığında görünür kılarken, iki kavramın dikiş izlerinde yeni bir imkân arayışına giriyor.

Sevgi ve Adalet PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu