PDF İndir

Sevgili Arsız Ölüm PDF indir

Sevgili Arsız Ölüm PDF indir, e-kitap sitemizde Sevgili Arsız Ölüm kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Latife Tekin tarafından kaleme alınan Sevgili Arsız Ölüm kitabı PDF Oku.

Sevgili Arsız Ölüm kitabı, 248 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sevgili Arsız Ölüm kitabını 9789750738715 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sevgili Arsız Ölüm kitap özeti, Sevgili Arsız Ölüm pdf oku, Sevgili Arsız Ölüm yandex, Latife Tekin e-kitap pdf, Sevgili Arsız Ölüm PDF Drive, Sevgili Arsız Ölüm Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sevgili Arsız Ölüm PDF Oku

… Kendi öz değerlerimi, dilimi ve birlikte doğup büyüdüğüm bireylerin durulmaz bir coşkuyla bana taşıdıkları sevgiyi koruyabilmek için direndim. Elinizdeki roman bu direnişim için aralarında büyüdüğüm bireylerin bana armağanıdır.

Bu sözlerle anlatıyor Latife Tekin ilk romanı Sevgili Arsız Ölüm’ü.  Yazarının yaşadıklarından damıttığı, sözlü kültürle harmanladığı bu benzersiz roman ilk kez 1983’te yayımlanmıştı. Aktaş ailesinin köyden kente göçünü, yaşama çabalarını, korkularını, aile bireylerinin giderek yalnızlaşmasını konu edinen Sevgili Arsız Ölüm, yoksulların yaralı bilincini benzersiz bir biçimde yansıtmakla birlikte, masallar, türküler, mâniler ve halk hikâyeleriyle örülmüş anlatımı sebebiyle

eleştirmenlerce  *büyülü gerçekçilik* akımına dahil edilmiştir.
Yayımlandığında büyük yankı uyandırarak edebiyatımıza ismini duyuran Sevgili Arsız Ölüm, bir çok dile çevrilmesinin bunun yanında tiyatroveya uyarlandı.

Sevgili Arsız Ölüm PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu