Müzik Kitapları

Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları PDF indir

Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları PDF indir, e-kitap sitemizde Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Harun Keskin tarafından kaleme alınan Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları kitabını 9786257405706 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları kitap özeti, Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları pdf oku, Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları yandex, Harun Keskin e-kitap pdf, Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları PDF Drive, Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları PDF Oku

Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları Kısa Özet

Müzik eğitiminde kullanılmak üzere yayınlanmış olan bu solfej kitabında toplam 130 adet solfej parçası bulunmaktadır. Her bir ton için 5 solfej parçası bestelenmiştir. Solfej parçalarının her biri 16 ölçüden buluşmaktedir. Her bir ton için ilk kez o tonun dizisi ve arpejleri gösterilmiş ve ardından, öğrencinin tona alışması için ufak alıştırmalar sıralanmıştır. Her bir ton için, her biri 2 ölçüden bir araya gelen hemen hemen 23/24 adet alıştırma bestelenmiştir.

Bir itiraf olarak belirtirsem; bu kitapta bulunan solfejlerin çoğunu yazdıktan sonra okumaktan ve hatta defalarca okumaktan çok keyif aldım. Çünkü bu solfej parçalarının birçoğu farklı ölçü yapılarında bestelendi, ezgisel yönden renkli ve güncel bir doku yakalanmaya çalışıldı. Lakin en mühimsi ufak ufak olmalarına rağmen adeta boylarına bakmadan büyük laflar eden çocuklar gibi umut dolular, işlenebilirler, büyüyebilirler.

Harun KESKİN

Solfej Alıştırmaları ve Özgün Solfej Parçaları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu