Teknoloji Kitapları

Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu PDF indir

Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu PDF indir, e-kitap sitemizde Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jaklin Çarkçı tarafından kaleme alınan Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu kitabı 96 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu kitabını 9786051964812 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu kitap özeti, Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu pdf oku, Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu yandex, Jaklin Çarkçı e-kitap pdf, Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu PDF Drive, Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu PDF Oku

Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu Kısa Özet

Davranış bilimlerinde ölçme ve değerlendirmenin önemi her geçen gün artmaktadır. Bilhassa konu sosyal bilimler ve insan psikolojisi ekseninde, sosyo kültürel değişikliklar gözetilerek ele alındığında geliştirilmesi gerekli ölçeklerin daha hassas biçimde çalışılır olması, konunun hassasiyetini arttırmaktadır.

Yurdumuzda kullanılmakta olan çoğu ölçeğin dış kaynaklı olduğu ve yapılan bu uyarlama çalışmalarının farklı kültürlerden alınan bu sonuçların, bizim kültürümüze uygunluğu görece kabul edilebilir olabileceğinden, bilhassa kendi toplumumuzdaki örneklemlerle ölçek geliştirme çalışmalarının artması ve bu yönde çalışma yapacak akademisyenlerin yüreklendirilmesinin mühim bulunacağı düşünülmüştür.

Bu kitap, yeni ve özgün ölçekler geliştirme hususunda bilgi edinmek isteyen genç araştırmacıları yüreklendirmek amacı ile ölçek geliştirme aşamalarının tarihsel gelişimi, şimdilerde en fazla kullanılan teknikler ve aşamaları ile ilgili yalın, sade bir anlatımla, bir ilk adım kaynağı olması hedefi ile derlenmiştir.

Sosyal Bilimlerde Ölçek Geliştirme Kılavuzu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu