Psikoloji Kitapları

Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 PDF indir

Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 PDF indir, e-kitap sitemizde Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Akif Manaf tarafından kaleme alınan Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 kitabını 9786257725026 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 kitap özeti, Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 pdf oku, Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 yandex, Akif Manaf e-kitap pdf, Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 PDF Drive, Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 PDF Oku

Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 Kısa Özet

İnsanlar ne yaparsa yapsın, stressiz yaşama yaklaşamıyor ama her geçen gün strese daha da yaklaşıyor. Zira basit bir trafik sıkışması herkesi strese sokuyor. Strese sokan çok, çıkaran yok.

*İnsan* adı verilen fenomenin kendisi bir hastalıktır. İnsan stresin ta kendisidir. Zira insan bir stres yumağıdır. İnsan hastalanır çünkü insan hastalık kaynağıdır. Tıpkı bunun gibi insan strese girer çünkü insan stres nedenidir.

Negatif stresi pozitif strese dönüştürmek için kişi stres dolu bir durumla karşı karşıya geldiğında çekinmemeli ve sakinliğini kaybetmemelidir. Birey strese neden olan duruma zekice yaklaşmalı, onu dikkatlice incelemeli, elinden gelen her şeyi yapmalı, içine dalmalı, sonuna kadar gitmeli ve onu yenmelidir.

Aslını söylemek gerekirse sonsuz olan asla stres yapmaz, stres yapan sonludur. O yüzden insan şimdinin akışında kalırsa stressizliğe ulaşır. Geçmişi ve geleceği düşünen asla şimdide olamaz. Zira kişi geçmişten geleceğe gider ve şimdiye ulaşamaz çünkü şimdiyi ıskalar.

Stres Psikolojisi – Varoluşsal Bilgelik Serisi 10 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu