Roman Kitapları

Temiz Kağıdı PDF indir

Temiz Kağıdı PDF indir, e-kitap sitemizde Temiz Kağıdı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Çevikdoğan tarafından kaleme alınan Temiz Kağıdı kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Temiz Kağıdı kitabını 9789750736360 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Temiz Kağıdı kitap özeti, Temiz Kağıdı pdf oku, Temiz Kağıdı yandex, Mustafa Çevikdoğan e-kitap pdf, Temiz Kağıdı PDF Drive, Temiz Kağıdı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Temiz Kağıdı PDF Oku

Temiz Kağıdı Kısa Özet

Salondan gelen kahve makinesi sesiyle uyandı. Yatağında doğrulup oda kapısına baktı, kapı kapalıydı. Sekiz senedir yalnız yaşıyordu bu evde ve misafiri olmadığı sürece yatak odasının kapısını kapatmazdı. Hatırladığı kadarıyla misafiri yoktu. Hem Birgül’ün kahve makinesi de yoktu. Uyku sersemliğiyle, kapalı kapının ardından gelen seslere kulak kabarttı. Salonda birileri vardı.

Bir şehir inşaat makinelerinin tekerleri altında can çekişiyor, bir ülke hiç bitmeyecekmiş gibi görünen bir kargaşa içinde kendiyle boğuşuyor. Cevaplar havada uçuşuyor ama kimsenin doğru soruları sormaya cesareti yok. Temiz Kâğıdı’nda, bu curcunada ezberleri bozulan bireylerin öfkeleri, kafa karışıklıkları ve kendilerine yeni ezberler oluşturmaları anlatılıyor.

Bir çekiçle burjuvaziye savaş açabileceğini, televizyon programlarında konuşarak halk devrimi yapabileceğini, buruşuk bir kira kontratıyla çağa kafa tutabileceğini sanan bireylerin trajigülünç hikâyesini ince bir kara mizahla kaleme alıyor Mustafa Çevikdoğan.

Bu öykülerin kahramanları eğitimin, bürokrasinin, toplumsal baskıların yüzlerce yıllık enkazının altından ses veriyor: *Ben buradayım sayın yazar, sen neredesin acaba?*

Temiz Kağıdı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu