Felsefe Kitapları

Teselliler PDF indir

Teselliler PDF indir, e-kitap sitemizde Teselliler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Lucius Annaeus Seneca tarafından kaleme alınan Teselliler kitabı 180 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Teselliler kitabını 9786059018197 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Teselliler kitap özeti, Teselliler pdf oku, Teselliler yandex, Lucius Annaeus Seneca e-kitap pdf, Teselliler PDF Drive, Teselliler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Teselliler PDF Oku

Teselliler Kısa Özet

*Yaşam uzun süren bir ıstıraptan başka bir şey değildir…*

İlkçağ ahlakçılarının ve bu çağın kaidelerinı, yönetimini ve geleneklerini sürdürenlerin yarattığı özgün bir yazınsal türün emsallarinden olan *Teselliler*; üç *Teselli*yi veya daha doğru ifadeyle *Teselli Üzerine* (DeConsolatione) üç yapıtı içerir: Bunlardan biri, oğlunu yitiren Marcia adında Romalı bir kadın, öbürü annesi Helvia’ya, üçüncüsü de İmparator Claudius’un dilekçe yazmanı azatlı köle Polybius’a seslenir.

Bu kitapta, konularının temelinde benzer, ama kullanılışları ve onları doğuran koşulları farklı olan ve MS hemen hemen 40–42’de yazılmış bu üç yapıt bir araya getirilmiştir.

Teselliler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu