Tarih Kitapları

Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası PDF indir

Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası PDF indir, e-kitap sitemizde Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mahmut Esat Bozkurt tarafından kaleme alınan Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası kitabı 150 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası kitabını 9786257697477 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası kitap özeti, Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası pdf oku, Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası yandex, Mahmut Esat Bozkurt e-kitap pdf, Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası PDF Drive, Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası PDF Oku

Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası Kısa Özet

Kemalist Devrim’in kurmay kadrosu ve düşünürleri içinde seçkin bir yeri olan Mahmut Esat Bozkurt, Atatürk’ün önerisiyle, 1934’te üniversite gençliğine Türk devrimini anlatmak üzere İstanbul ve Ankara Üniversitelerinde İnkılap Tarihi Dersleri verdi. Bu kürsü *inkılap aşkı ve imanının kürsüsü oldu. Bütün fakültelerin son sınıf öğrencilerine zorunlu olan derste, her talebe fakat orada bir sınav geçirdikten sonra diploma almayı vazife ve şeref bildi*.

Bozkurt, bu dersleri, 3 Eylül 1934’te İzmir Halkevi’nde verdiği konferanslarda tekrarladı. Elinizdeki kitabın esasını oluşturan Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası adlı kitapçık İzmir’deki bu konferanslardan birinin başlığıdır. Kitaba bunun bunun yanında Bozkurt’un vatan savunmasına ilişkin 1921 ve 1941 senelerı içinde Anadolu’da Yeni Gün, Yeni Asır ve Ulus gazetelerinde yayımlanan yazıları ve TBMM Gizli Celse Zabıtları’nda bulunan konuşmaları da eklenmiştir. Kitap, Türkiye’nin vatan savunması sürecini yansıtmaktadır.

Türk İhtilali’nde Vatan Müdafaası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu