Sağlık Kitapları

Türkiye’de Sağlık Sigortası PDF indir

Türkiye’de Sağlık Sigortası PDF indir, e-kitap sitemizde Türkiye’de Sağlık Sigortası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emine Orhaner tarafından kaleme alınan Türkiye’de Sağlık Sigortası kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Türkiye’de Sağlık Sigortası kitabını 9786054627851 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Türkiye’de Sağlık Sigortası kitap özeti, Türkiye’de Sağlık Sigortası pdf oku, Türkiye’de Sağlık Sigortası yandex, Emine Orhaner e-kitap pdf, Türkiye’de Sağlık Sigortası PDF Drive, Türkiye’de Sağlık Sigortası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Türkiye’de Sağlık Sigortası PDF Oku

Türkiye’de Sağlık Sigortası Kısa Özet

Sağlık sigortası; bir sosyal güvenlik kurumuna kayıtlı olsun veya olmasın sosyal güvenlik kuruluşunun şartlarına veya poliçe genel şartlarına göre birinin karşılaşabileceği hastalık, iş kazası, meslek hastalığı yahut kaza riskine karşı ihtiyaç duyacağı muayene, teşhis, tedavi, tahlil masrafları ile hekimin yazmış olduğu reçetedeki ilaç masraflarını karşılayan bir sigorta türüdür. Sağlık sigortaları ile bireyler, sağlıklı oldukları sürede verdikleri prim ve katkılarla hastalandıklarında yahut kaza sonucu yaralı olarak kurtulduklarında ve bunu nedenlerle gelrleri azaldığında kendileri için yapılan harcamaların finansman kaynaklarından birisi de vergiler ve cepten ödemeler dışında sigortalılardan alınan primlerdir.

Sağlık hizmetlerinin verilmesinde, sağlık hizmetlerinin finansmanını sağlamaya yönelik olan sağlık sigortasi konusu, Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülkede mühim bir sosyal ve ekonomik sorun haline gelmiş ve 2008 senesinde uygulamaya giren 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası ile yeni bir sağlık örgütlenme modeline geçilmiştir. Halen genel sağlık sigortası uygulamasında karşılaşılan sorunlar tartışılmakta ve poblemleri hafifletici düzenlemeler yapılmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin planlanması, bütçelemesi, arzı, talebi, finansmanı, vb. , gibi konular sağlık sigortalarının gereğinin açıklanması için mühimdir. Bu nedenle bu çalışmada önce sağlık ekonomisinde bulunan sağlık hizmetleri arzı ve talebi, sağlık harcamaları ve sağlık finansman metotları üzerinde durulmuştur. Daha sonra sağlık sigortaları tanıtılmış Türkiye`de genel sağlık sigortası ve özel sağlık sigortaları uygulaması anlatılmıştır.

Türkiye’de Sağlık Sigortası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu