Bilim Kurgu Kitapları

Uzaktan Kumandalı Kız PDF indir

Uzaktan Kumandalı Kız PDF indir, e-kitap sitemizde Uzaktan Kumandalı Kız kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. James Tiptree Jr. tarafından kaleme alınan Uzaktan Kumandalı Kız kitabı 72 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Uzaktan Kumandalı Kız kitabını 9786053758082 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Uzaktan Kumandalı Kız kitap özeti, Uzaktan Kumandalı Kız pdf oku, Uzaktan Kumandalı Kız yandex, James Tiptree Jr. e-kitap pdf, Uzaktan Kumandalı Kız PDF Drive, Uzaktan Kumandalı Kız Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Uzaktan Kumandalı Kız PDF Oku

Uzaktan Kumandalı Kız Kısa Özet

*Tiptree, yazıda ve üslupta ‘erkek’ ile ‘kadın’ın ne olduğunu tespit eden sınırları yerle bir etti.*

-Ursula K. Le Guin

Hugo En İyi Kısa Roman Ödülü

Alice B. Sheldon 1967 senesinde James Tiptree Jr. adıyla bilimkurgu yazmaya başladığında kimse onun aslında bir kadın olduğunu bilmiyordu. Bu durum meydana geldiğinda ise insanlar ne şaşkınlıklarını gizleyebilmiş ne de yazarı takdir etmekten kendilerini alabilmişti. Ötekilikten cinsiyete, gerçeğin yanıltıcılığından insanın evrendeki yerine kadar birden fazla konuyu eşsiz üslubuyla anlattığı onlarca eserinin en mühimlerinden birisi olan Uzaktan Kumandalı Kız`da ise Tiptree yalnızca kendisinin yazabileceği, feminist, antikapitalist bir siberpunk hikâye ortaya koyuyor.

Kurumlarca yönetilen bir yakın gelecek. Reklamların yagizlendiği bir distopya. Bu durumla baş etmek için değişik yöntemler deneyen şirketler. Bu mücadele neticesinde yaşanan ve tek görevleri alışveriş yaparken görüntülenip subliminal reklamların bir parçası olmak olan popüler kültür ikonları – yani geleceğin tanrıları.

Kendi halinde bir kız olan ve hastalığından dolayı fiziksel olarak bi hayli fazla deforme hatta çirkin P. Burke hiç beklemediği bir anda yaşamının fırsatıyla karşılaşır. Elinde artık bir tanrı olma fırsatı mevcuttur, hem de insan elinin ürettiği en güzel canlılardan biri olarak, Delphi olarak.

Kilometrelerce öteden P. Burke’ün kumanda etmesiyle dünyayı sarsmaya başlayan Delphi şöhret basamaklarını hızla tırmanırken bu akıldan yoksun Kumandalı’nın arkasındaki Burke de yaşam amacını bulmuş gibidir. Ta ki bu sahte bedenini fazla benimseyip âşık olana dek.

İnsanı insan yapan bilinci midir? Ruh mu bedene hapistir yoksa beden mi ruha?

Uzaktan Kumandalı Kız, hayallerin yeniden bedenlenme süreci.

Ursula K. Le Guin’in önsözüyle

Uzaktan Kumandalı Kız PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu